Sulltan Nevruzi/ Basha: Me besimin në Zot, do ta kalojmë këtë sfidë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha

TIRANË- Një urim për festën e Sulltan Nevruzit, ka pasur edhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Lutjet në këtë ditë shkojnë pa dyshim për ta kaluar sa më shpejt dhe më me pak pasoja këtë sfidë. "Ju uroj nga zemra të gjithë besimtarëve bektashinj dhe të gjithë shqiptarëve, Gëzuar Sulltan Nevruzin, këtë ditë hyjnore të shpresës dhe të dritës!

Me forcën që na ka bërë të pamposhtur në historinë tonë dhe besimin në Zot, do ta kalojmë këtë sfidë! Dielli i shpresës dhe mirësisë shndritë të sotmen dhe të nesërmen e çdo familje shqiptare! Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët", shkruan Basha.


Postimi i plotë i kreut të PD-së, Lulzim Basha

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  'Lufta' ndaj COVID-19/ A është momenti i duhur që të lirohen masat e karantinës?

Komento

Komente

 • edi: 23/03/2020 19:28

  Tata mondi besoj e din se ti punove shume dhe bere miliona edhe per Meten qe ka Flori ,por per Berishen qe fshihet ne bodrum ou Monika edhe ate e njeh se hedh fall ke dera babagjyshit Por ai se din ,or e din qe ato Para u vodhen nga Populli. Kubeja mban shume gjera te ndryshme Por Rrufeja pse e demton thote allahu

  Përgjigju
 • Bektashi: 22/03/2020 18:57

  Zoti te dhente denim ty o hajdut dhe kriminel qe ke te lyer duart me gjak... Zoti nuk pranon lutjet tuaja ai vec ju dergon mallkim

  Përgjigju
 • Beni: 22/03/2020 18:09

  Ha mut O DIBRAN KRIMINEL HA,, SE TE BEN MIRE...PTU..

  Përgjigju
 • Kafsha: 22/03/2020 17:07

  Ore qelbesire shalgjitur bashk me fallxhoren ordinere qe nje e dy bëni urime e falje për “Zotin” . Ore këllirë besimi në Zot eshte personale mos uroni si : zoti bekofte Shqipërinë dhe shqiptarët , të paktën publikisht sepse shqiptarët nuk besojnë në fe. Kush u mesoi juve të bëni urime të tillë? O funderrina !

  Përgjigju
 • Kriminelet besojne ne Zote kure e ndjehin fundin e Jetes te tyre..: 22/03/2020 14:01

  Zoti jua shperblefte ,,ne Familie ,,dhimbje Ju dhurofte ,, Luther e Popullit dhe mallkkimet e Popullit do tju zeri nje dite ..

  Përgjigju