Sulm me bomba në Kharkiv, Moska: Raportohet për 100 viktima, ishin mercenarë

Sulm me bomba në Kharkiv, Moska: Raportohet për 100 viktima, ishin mercenarë

1660250637_uuu.JPG

Forcat ruse kanë bombarduar qytetin e Kharkiv në lindje të vendit, duke goditur një fabrikë gjatë natës. Ende nuk dihet sa është numri i viktimave, por Forcat e armatosura ruse thonë se janë vrarë 100 mercenarë dhe janë plagosur 50 të tjerë.

 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Bombardimi rus me 100 viktima në Kharkiv, Moska: Ishin mercenarë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore