Sulm me bomba në Kharkiv, Moska: Raportohet për 100 viktima, ishin mercenarë

Sulm me bomba në Kharkiv, Moska: Raportohet për 100 viktima, ishin mercenarë

1660250637_uuu.JPG

Forcat ruse kanë bombarduar qytetin e Kharkiv në lindje të vendit, duke goditur një fabrikë gjatë natës. Ende nuk dihet sa është numri i viktimave, por Forcat e armatosura ruse thonë se janë vrarë 100 mercenarë dhe janë plagosur 50 të tjerë.

 


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Bombardimi rus me 100 viktima në Kharkiv, Moska: Ishin mercenarë


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Edi Rama e meriton urrejtjen e Vjosa Osmanit 

Mero Baze: Edi Rama e meriton urrejtjen e Vjosa Osmanit