Sulm me thikë në peshëngritjen shqiptare, presidenti i klubit dhunon trajnerin e Kombëtares (VIDEO)

Sulm me thikë në peshëngritjen shqiptare, presidenti i klubit dhunon trajnerin e Kombëtares (VIDEO)

Momenti i sulmit me thikë

Ngjarje e paprecedentë në peshëngritjen shqiptare. Federata Shqiptare e Peshëngritjes njofton se Dashamir Caika, presidenti i klubit "Kamza" në peshëngritje ka sulmuar me thikë trajnerin e ekipit Kombëtar, Bashkim Nikolla dhe sportistin Bekim Gripshi. Federata ka publikuar edhe një video, në të cilën duket dhuna dhe sulmi i pashembullt me thikë kundër trajnerit dhe sportistit. Gjithçka lidhet me kërkesën që Caika të dërgonte në aktivitetin e Bosnjës dhe Hercegovinës sportistë që nuk e meritonin, gjë që nuk është lejuar nga Federata.

“Në këtë status do të gjeni videon e Z.Dashamir Caika duke sulmuar dhe dhunuar me thikë trajnerin e Ekipit Kombëtar Z.Bashkim Nikolla dhe sportistin e tij Z.Bekim Gripshi. Në atë aktivitet Z.Bashkim ka qenë shef i delegacionit për aktivitetin në Bosnje. Pasi Z.Dashamir ka kërkuar të jetë pjesë e këtij aktiviteti me sportistë që nuk e meritonin dhe federata e ka kundërshtuar këtë kërkesë. Z.Dashamir ka sulmuar me thikë Bashkim Nikollën dhe Bekim Gripshin duke menduar se Z.Nikolla ka refuzuar kërkesën e tij", thuhet në komunikimin e Federatës Shqiptare të Peshëngritjes.

Teksa i drejtohet opinionit publik, Federata shkruan se pamjet do të paraqiten këtë të hënë në prokurori, ndërsa për rastin është vënë në dijeni edhe kryetari i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli dhe kryetarit të Komitetit Olimpik, Fidel Ylli.. Në njoftimin e Federatës nuk bëhet me dije nëse nga sulmi ka mbetur dikush i dëmtuar, teksa ngjarja është e dënueshme dhe pritet që organet e drejtësisë të bëjnë punën e tyre.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Loran: 24/04/2023 16:24

  Po ky i marumi akoma ke thikat qeka pika qe si ra 2023 me thika akoma

  Përgjigju
 • Liri: 24/04/2023 16:02

  Kjo ngjarje ka ndodhur vitin e kaluar në Kamëz. Është lajm i vjetër.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Cristiano Ronaldo gol 'fantazmë' në Arabi, portugezi shënon dopietë në fitoren e Al Nassr

VIDEO/ Cristiano Ronaldo gol 'fantazmë' në Arabi, portugezi shënon dopietë në fitoren e Al Nassr