Sulmi me thikë në Francë, flet dëshmitarja: Ishte një moment tmerri

Sulmi me thikë në Francë, flet dëshmitarja: Ishte një moment tmerri

Eleanor Vincent ishte dëshmitare e skenës së tmerrit që ndodhi vetëm pak orë më parë në Annecy të Francës.

Ajo e përshkroi skenën e sulmit si një përmbledhje momentesh "kaotike",  pasi oficerët mbërritën në vendngjarje me mitralozë.

Dëshmitarja që pa ngjarjen, tha gjithashtu se çdo gjë ndodhi shumë shpejt dhe ndërhyrja ishte shumë intensive.

Sa i përket momentit të arrestimit të autorit 31-vjecar ajo tha se nuk ishte në gjendje të shihte momentin e arrestimit sepse zona ishte e rrethuar.

 “Policia erdhi me shpejtësi të paparë në vendngjarje .Ishte një moment shoku, ishte një moment tmerri. Njerëzit këtu janë me pushime”, tha ajo.


Lajmi kryesor:

Terror në Francë, 4 fëmijë sulmohen me thikë në një park lojrash! Në gjëndje kritike për jetën! Momenti kur vrasësi ikën me vrap me armë në dorë


M.T/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja