Sulmi ndaj 'Volorekës'/ Autori hiqej si avokat! Ja arsenali i armëve që iu gjetën në shtëpi (VIDEO)

Meard Berberi është një nga personat e arrestuar për sulmin me armë ndaj hotel 'Volorekës' në Pogradec. Referuar njoftimit zyrtar të policisë së shtetit, në shtëpinë ku Berberi qëndronte iu fshehur u gjetën disa dokumente të falsifikuara. Report Tv mëson se bëhen fjalë për një dokument ku Meard Berberi hiqej si avokat. Mes sendeve të sekuestruara janë edhe një arsenal armësh, më konkretisht 4 armë zjarri tip pistoletë, 1 armë gjuetie, 1 thikë, krehra, sasi municioni luftarak, të cilat i posedonin pa leje, dokumente të dyshuara si të falsifikuara, sasi monetare në lek dhe euro.

1597392401_berberi001.jpg


Lajmi kryesor:

7 të arrestuar për sulmin me armë ndaj 'Volorekës', 1 në kërkim! Policia thirrje me dron autorit për t'u dorëzuar! Momenti kur e shtrijnë në tokë (VIDEO)


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

Bozo në Report Tv: Inxhinierët të mos shkelin mbi parimet bazë! 'Tërmetet artificiale' janë të mira, ndihmojnë në zbulimin e gabimeve në ndërtim