Superliga bëhet 'lëmsh', ndryshojnë sërish oraret për javën e 7-të (AGJENDA)

Superliga bëhet 'lëmsh', ndryshojnë sërish oraret për javën e 7-të (AGJENDA)

Superliga, foto ilustruese

Superliga shqiptare e futbollit nuk e ka mbyllur ende javën e gjashtë. Paçka se edhe ndeshja mes Partizanit dhe Tiranës u shty për në 19 tetor që të luhej në "Air Albania", agjenda e Superligës ka ndryshuar sërish.

Tanimë kanë dalë oraret edhe për javën e shtatë, e cila do luhet në tri ditë dhe vetëm një ditë në fundjavë. Të diel në 14:00 luhet Egnatia - Teuta në orar të ri, ndërsa në 16:00 në Korçë, Skënderbeu luan me Partizanin.

Të hënën e javës tjetër zhvillohen dy takime. Në 14:00 luhet Kukësi - Erzeni dhe në 18:00 Dinamo pret Vllazninë në "Elbasan Arena". Të martë në 14:00 java e shtatë mbyllet me Tirana - Laçi.

Në kushtet kur përjashto ndeshje të veçanta, tifozët janë me pikatore në stadiumet tona, FSHF ka luksin që të zhvillojë kampionatin në ditë jave dhe në orare aspak të favorshme për tifozët.

Ndeshjet e javës së 7-të:

E diel:

14:00 Egnatia - Teuta

16:00 Skënderbeu - Partizani

E hënë:

14:00 Kukësi - Erzeni

18:00 Dinamo - Vllaznia

E martë:

14:00 Tirana - Laçi

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Shpërthen edhe një tren tjetër në hekurudhën ruse në Siberi

Shpërthen edhe një tren tjetër në hekurudhën ruse në Siberi