Sylvinho në telashe, dëmtohet mbrojtësi i Kombëtares

Sylvinho në telashe, dëmtohet mbrojtësi i Kombëtares

Ardian Ismajli

Mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli është dëmtuar me skuadrën e Empolit. Në ndeshjen e javës së shkuar kundër Sampdorias në Serie A, 27-vjeçari ka lënë fushën në fundin e lojës, me klubin italian që ka evidentuar një dëmtim në muskulin e kofshës së majtë.

"Klubi i Empolit komunikon se kontrollet e kryera gjatë ditës së sotme mbi futbollistin Ardian Ismajli, kanë evidentuar një dëmtim të nivelit të ulët në një muskul në kofshën e majtë. Sportisti ka nisur menjëherë procesin e rehabilitimit me stafin mjekësor”, thuhej në njoftim.

Trajneri i ri i kuqezinjve, Sylvinho ka qenë prezent në stadium kur Ismajli është dëmtuar, me mbrojtësin që i është shtuar Bares, Brojës dhe Uzunit në listën e futbollistëve të Kombëtares që janë në rikuperim.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë