POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tabaku vijon replikat me Gjiknurin, i nxjerr videon me “Beson e Tajvanit” ku promovon “Gulf”-in

Damian Gjiknuri ne shoqerine e "Besos së Tajvanit" në promovimin e "Gulf"

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka vijuar debatin e saj në distancë me ministrin e Energjitikës dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri.

Gjiknuri i ishte përjgigjur sot akuzave të Tabakut, se nuk ëhstë ministriae tij ajo që heton tregun dhe e kishte ftuar atë të lexonte ligjin.

Mirëpo Tabaku, duke publikuar një video ku Gjiknuri shihet të promovojë kompaninë “Gulf”, nriti disa pyetje ndaj ministrit socialist.

“Lexoj deklaraten e Gjiknurit ndaj fakteve te prezantuara sot nga Partia Demokratike per skemen korruptive te mbeshtetur nga qeveria te skandalit Gulf e nuk gjej pergjigje:Ministri e kish lexuar ligjin kur doli garant per investitorin serioz? Kur doli garant per ruajtjen e tregut? Kur doli garant per cilesine e karburantit? Po investitori serioz kush eshte?”.

Në videon e përcjellë nga tabaku, Gjiknuri shihet në vitin 2013, duk e cilësuar si një emër të madh kompaninë “Gulf”.

Në këtë video, shihet se në sallë ndodhet edhe “Beso i Tajvanit”, një emër tepër i përfolur së fundmi, lidhur me ortakun e tij Alban Aliko, që ishte edhe personi që kishte organizuar skemën mashtruese të tollonave të Gulf.

Komento

Komente

  • Albani: 27/04/2018 19:35

    Shihet qarte edhe ministri i Rames Gjinkuri i ka duarte e papasterta.Le te jep sa ma pare doreheqje ministri i implokuem Gjinkuri.

    Përgjigju