Tabaku vijon replikat me Gjiknurin, i nxjerr videon me “Beson e Tajvanit” ku promovon “Gulf”-in

Damian Gjiknuri ne shoqerine e "Besos së Tajvanit" në promovimin e "Gulf"

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka vijuar debatin e saj në distancë me ministrin e Energjitikës dhe Infrastrukturës Damian Gjiknuri.

Gjiknuri i ishte përjgigjur sot akuzave të Tabakut, se nuk ëhstë ministriae tij ajo që heton tregun dhe e kishte ftuar atë të lexonte ligjin.

Mirëpo Tabaku, duke publikuar një video ku Gjiknuri shihet të promovojë kompaninë “Gulf”, nriti disa pyetje ndaj ministrit socialist.

“Lexoj deklaraten e Gjiknurit ndaj fakteve te prezantuara sot nga Partia Demokratike per skemen korruptive te mbeshtetur nga qeveria te skandalit Gulf e nuk gjej pergjigje:Ministri e kish lexuar ligjin kur doli garant per investitorin serioz? Kur doli garant per ruajtjen e tregut? Kur doli garant per cilesine e karburantit? Po investitori serioz kush eshte?”.

Në videon e përcjellë nga tabaku, Gjiknuri shihet në vitin 2013, duk e cilësuar si një emër të madh kompaninë “Gulf”.

Në këtë video, shihet se në sallë ndodhet edhe “Beso i Tajvanit”, një emër tepër i përfolur së fundmi, lidhur me ortakun e tij Alban Aliko, që ishte edhe personi që kishte organizuar skemën mashtruese të tollonave të Gulf.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Albani: 27/04/2018 19:35

    Shihet qarte edhe ministri i Rames Gjinkuri i ka duarte e papasterta.Le te jep sa ma pare doreheqje ministri i implokuem Gjinkuri.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Çfarë është kultura?