Takimi me Kim në Kuvend, Mediu zbardh fokusin e bisedimeve: Ndikimet ruse në partitë politike 

Takimi me Kim në Kuvend, Mediu zbardh fokusin e bisedimeve: Ndikimet ruse në partitë politike 

1664380993_fatmirmediu.JPG

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu zhvilloi një  takim pune në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë me Ambasadoren Amerikane në Tiranë Yuri Kim dhe sekretarin Michael Ball.

Ambasadorja Amerikane prezantoi shqetësimin për ndikimet Ruse në financimin e partive politike.

Në takim u ra dakord për rëndësinë e financimit transparent të partive politike dhe shmangien e ndikimit të aktorëve të huaj në zgjedhjet dhe politikën shqiptare. Po ashtu bashkëbiseduesit ranë dakord për nevojën e një demokracie funksionale si dhe rolin e rëndësishëm të opozitës

Mediu e informoi Ambasadoren Kim dhe Ball, për vizitën e deputetëve shqiptar të grupit IPAC në SHBA me ftesë të senatorëve amerikanë Menendez dhe Rubio.


Lajmi kryesor:

'Financimet ruse'/ Kim vazhdon edhe sot bisedimet në Kryesinë e Kuvendit, takon Mesila Dodën dhe Fatmir Mediun


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Kroacia nuk di të shënojë por kalon në 1/8, ish-missi shkëlqen në tribuna

FOTO/ Kroacia nuk di të shënojë por kalon në 1/8, ish-missi shkëlqen në tribuna