Tanket ruse të shkatërruara ekspozohen në Kiev

Tanket ruse të shkatërruara ekspozohen në Kiev

Tanket e shkatërruara ushtarake ruse po shfaqen në qendër të Kievit.

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës tha këtë mëngjes se rreth 1200 tanke ruse janë shkatërruar në luftë deri më tani.

 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Moska: Mund të ketë shkëmbim mes ushtarëve të Azov me oligarkun pro-rus Medvedchuk! U ndalon hyrjen e mbi 900 amerikanëve në Rusi, mes tyre Biden dhe Blinken


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Dëshmitari i aksidentit tragjik në Itali: Më dridhen këmbët, mund të isha edhe unë viktimë