'Të fortët' parkojnë mbi trotuare dhe vijat e bardha, polica gjobit makinat luksoze në Tiranë (FOTO)

Automjet 'Benz GL' i parkuar mbi trotuar dhe gjoba e policisë prej 3 mijë lekë

Pavarësisht masave shtrënguese nga policia rrugore, sërish ka drejtues automjetesh në Tiranë që nuk i binden urdhrave. Siç duket edhe nga këto foto, disa makina luksoze kanë parkuar mbi trotuare ose në vijat e bardha, duke vështirësuar kalimin e këmbësorëve. Mirëpo makinat e "të fortëve" janë gjobitur pa asnjë tolerancë. Policia Rrugore ka publikuar në rrjetin social automjetet e shkelësve, ndër to makina luksoze si "Benz GL", "BMW X6", "Benz G", "Hyundai", "Golf" e "Volkswagen".

 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento

Komente

 • altin: 11/02/2019 11:49

  u keput me bythe policia me 20 mije leke gjobe.... ata as nuk duhet te levizin ne rruge. makinat e blera me para droge apo para p...duhen sekuestruar

  Përgjigju
 • Fredi: 11/02/2019 10:46

  Ti dërrmojnë mos gjenë vrimë ku të fshihen minjtë!

  Përgjigju
 • Hasani.it: 11/02/2019 00:24

  Hasani.it. Perveç gjobes , makinen polizia duhet te heqin me karroatrez....keshtu kuptojne te fortet

  Përgjigju
 • Tahipi: 10/02/2019 20:18

  Shife cfare etikim te fortet , pse ke makin te shtrenjt nuk do thot qe je I fort thjesht shkeles ligji , te gjobiten ne maksimum

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Me maskë dhe kallashnikov, Ora News 'blindohet' nga Policia