Të mërkurën takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme, asociacioni s’është në rendin e ditës për ne

Të mërkurën takimi Kurti-Vuçiç në Bruksel, Konjufca: Nuk pres diçka të rëndësishme, asociacioni s’është në rendin e ditës për ne

Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka folur rreth takimit midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiç, i cili do të mbahet të mërkurën e 26 qershorit në Bruksel.

Ai është shprehur se nuk pret diçka të rëndësishme dhe esenciale nga ky ballafaqim.

 “Nuk pres diçka të rëndësishme dhe esenciale. Nuk pres nga Serbia që ajo do ta zbatojë Marrëveshjen Bazike. Asociacioni nuk është në rend dite për Republikën e Kosovës, njëherë për njëherë”, ka thënë Konjufca për RTV21.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Pasojat e shpërthimit me tritol në Gramsh, u thyen xhamat e banesave dhe makinave përreth

FOTOLAJM/ Pasojat e shpërthimit me tritol në Gramsh, u thyen xhamat e banesave dhe makinave përreth