Të rraskapitur, të uritur dhe të privuar nga gjumi, rusët braktisin vendin e tyre për Gjeorgjinë! S’janë dakord me luftën

Të rraskapitur, të uritur dhe të privuar nga gjumi, rusët braktisin vendin e tyre për Gjeorgjinë! S’janë dakord me luftën

1664286561_81bbbdc132184552933fcc8740ff070c.jpg

Ka një fluks të vazhdueshëm njerëzish që vijnë përmes pikës kufitare të Larsit të Epërm nga Rusia në Gjeorgji.

Ata ecin në grupe, duke tërhequr zvarrë valixhet pas vetes, disa me makina, të tjerët me biçikleta. Të gjithë ata duken të rraskapitur, të uritur dhe të privuar nga gjumi, por ata janë të lehtësuar që janë këtu. Ata mendojnë se kanë arritur sigurinë. Një tjetër i ri nga Moska tha se arsyeja që ai ishte këtu ishte për shkak të Vladimir Putin. Të gjithë thonë të njëjtën gjë: ata nuk janë dakord me luftën, por shtrirja e represionit në Rusi i bën ata të pafuqishëm.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë, Putin gati për aneksimin e katër rajoneve! Rrjedhje të mëdha gazi në Detin Baltik nga tubacionete Nord Stream


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Aksident tragjik në aksin Tiranë-Durrës/ Makina përplaset me trafikndarësen, humbin jetën dy pasagjeret, në gjendje të rëndë drejtuesi 26-vjeçar

Aksident tragjik në aksin Tiranë-Durrës/ Makina përplaset me trafikndarësen, humbin jetën dy pasagjeret, në gjendje të rëndë drejtuesi 26-vjeçar