Fillon tërheqja e të ftohtit polar, rriten me temperaturat me 3 gradë! Nga pasditja, kalime të pakta vranësirash, por jo shi

Foto ilustruese

Foto ilustruese

TIRANË- Sipas MeteoAlb: Masa ajrore me origjinë nga Poli i Veriut do të filloj të largohet gradualisht duke bërë që temperaturat e ajrit të pësojnë rritje në të dy ekstremet ditore. Moti i qëndrueshme në Shqipëri do të sjelli dominim të kthjellimeve dhe kalime të pakta të vranësirave, ku më të theksuara do të jenë në pjesën e dytë të ditës, por nuk do të krijojnë mundësi për reshje.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë me të paktën 3 gradë duke u luhatur nga -12°C deri në 10°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 3 ballë.

Rajoni dhe Europa
Britania e Madhe dhe gadishulli Iberik do të jenë në dominimin e motit të qëndrueshëm. Ndërsa pjesërisht Rajoni i Ballkanit dhe Europa Qendrore të do të jenë me vranësira dhe reshje të pakta, kryesisht reshje dëbore. Po ashtu vendet Skandinave dhe Europa Lindore mbeten me vranësira dhe reshje dëbore.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Shqipëria do të armatoset me sistemin antitank, e konfirmon ministri: S’ka lidhje me ndonjë kërcënim