Temperaturat ulen lehtë në mesditë, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e vranësirave kalimtare në pjesën e parë të ditës, ndërsa në orët e pasdites do të kemi një përmirësim gradual të motit.

Sipas MeteoAlb pjesa e parë e ditës do të jetë në ndikimin e vranësirave të shumta dhe reshjeve të pakta, ku në ultësirën perëndimore do të ketë reshje të pakta shiu. Ndërsa në Juglindje të Shqipërisë parashikohet të ketë reshje të pakta dëbore. Por pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim gradual të motit në të gjithë vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por ulen lehtë në mesditë duke u luhatur nga -5°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 55 km/h kryesisht nga drejtimi Verior duke krijuar ne det dallgëzim mbi 4 ballë.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Në Tiranë të qetë por në Roterdam pati tensione, holandezët nuk përtypin humbjen