Tensionet në veri/ Protestë nga prorusët e Podgoricës në mbështetje të serbëve në Kosovë: Mali i Zi-Rusi

Tensionet në veri/ Protestë nga prorusët e Podgoricës në mbështetje të serbëve në Kosovë: Mali i Zi-Rusi

1685600484_Capture.JPG

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së mërkurës para një kishe në Podgoricë.

Në tubim nuk pati fjalime, ndërsa pjesëmarrësit brohorisnin "Kosova është zemra e Serbisë" dhe mesazhe të tjera.

Ata kishin veshur bluza me mesazhet “Vëllai për vëllain, nuk ka dorëzim”, “Kosova është Serbi”, “Mali i Zi - Rusi”, si dhe me imazhin e presidentit rus, Vladimir Putin.

Ftesa për tubim është shpërndarë në rrjetet sociale dhe thuhet se është organizuar nga një grup qytetarësh.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri të Kosovës, Franca dhe Gjermania kërkojnë ripërsëritjen e zgjedhjeve në 4 komunat! Osmani: Të gatshëm ta shqyrtojmë këtë mundësi


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Pse nuk ekstradohet Laert Haxhiu nga Greqia, përgjigjet drejtori i Policisë

Pse nuk ekstradohet Laert Haxhiu nga Greqia, përgjigjet drejtori i Policisë