Tensionet në Veri të Kosovës, kryeministrja Serbe: NATO të ndërhyjë, frenoni Albin Kurtin dhe politikën e çmendur të Prishtinës

Kryeministrja e Kosovës, Anna Brnabić i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, NATO-s dhe KFOR -it që të reagojnë në lidhje me situatën në Veri të Kosovës, ku qytetarët serb po kundërshtojnë një aksion të sotëm të Policisë së Kosovës kundër kontrabandës së mallrave. Me një gjuhë të ashpër, Brnabić thotë se duhet 'frenuar' kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe se duhet një reagim i qartë për 'politikën e çmendur të ndjekur nga Prishtina'. Sipas saj, situata është 'më shumë se dramatike'.


Lajmi kryesor:

Rikthehen barrikadat në Veri të Kosovë, serbët kundërshtojnë aksionin kundër kontrabandës, 6 policë e 10 qytetarë të lënduar! Kurti: Mediat serbe po politizojnë! Brnabiç: NATO të ndërhyjë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Amerika pikas bombën rreth Foltores