Tentoi të godiste arbitrin, drejtori i Laçit dënohet me 10 ndeshje pezullim

Naim Halilaj dhe albitri i ndeshjes Kreshnik Bajramaj

Naim Halilaj, drejtori i klubit të Laçit, është dënuar me 10 ndeshje përjashtim nga Komisioni i Disiplinës për shkak se tentoi të godiste arbitrin në ndeshjen me Kukësin. Atij nuk do t'i lejohet të futet në asnjë nga ambientet e stadiumit.

Kjo ngjarje ndodhi me 9 janar për shkak se Laçi kishte pretendime për disa vendime të gjyqtarit pavarësisht se fitoi me rezultatin 3-2. Arbitri i ndeshjes Laçi-Kukësi, Kreshnik Bajramaj u tentua të goditej nga drejtues të Laçit. Kjo për shkak të disa vendimeve të marra nga ai që nuk u pëlqyen nga Laçi, por ka qenë ndërhyrja e policisë që shmangu dhunën.

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 13.01.2021

Zyrtari i KF Laçi, Naim Halilaj, për sjellje josportive ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të nenit 48/2/a të KDS, dënohet me 10 (dhjetë) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

Në zbatim të nenit 19 të KDS, zyrtarit i ndalohet qëndrimi në dhomat e zhveshjes, stolin e rezervave dhe ambientin përreth fushës.

Arbitri i ndeshjes Laçi-Kukësi, Kreshnik Bajramaj

I.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  “Pol i tretë?!” A duhet që 20 partitë e reja të bashkohen kundër PS, PD, LSI?

Komento

Komente

 • ta them un: 20/01/2021 18:17

  po nuk hyri ligji me vdekje ne Shqiperi nuk ka te ardhme qe tipa te tille ta ulin pak hunden. te isha ne vend te albitrit e denoncoj te FIFA e ta shohin keta shkerdhata qe kane bere para te pista e po hapen bythesh sikur kane cliruar dynjane. 10 ndeshje denim ky ka*uci nuk e ka problem por problemi esht qe ky do e vari ne gjoks si medalje per tu mburrur ...deri sa te beje gje tjeter me te madhe se keshtu llogjikojne keta krimba pa shtylle kurrizore...

  Përgjigju
 • vjeshta: 15/01/2021 21:46

  "Para Laqi"! Kështu thërrasin këto idiotat të ulur nga Munella e Fani. Shkojnë në stadium me automatik. Shikojeni rrashtën këtij drejtorit, katërkëndëshe e veshuke....pfuuu

  Përgjigju
 • Mirditor: 14/01/2021 01:58

  Mem prek kush mu ja pres koken

  Përgjigju
 • kripaxhi: 13/01/2021 23:43

  Para Laci, para Industrial, o Fitore, o Skandal. keta jane akoma ne evolucion si kafshe mos ua vini re.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dashamir Tahiri hap fushatën: Kandidoj i pari në listë në Vlorë, aleancë me 3 parti të djathta! Askush s’do ta bëjë qeverinë pa ne