Tentoi të futet me dhunë në kryeministri, arrestohet 32-vjeçari në Tiranë! Goditi kabinën e rojeve të sigurisë

Një 32-vjeçar i identifikuar si Aurel Latifi është arrestuar nga policia e Tiranës pasi tentoi të futet me dhunë në kryeministri.

I riu goditi me grusht kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe tentoi të hynte në ambientet e kryeministrisë.

Ai akuzohet për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, ndërsa dyshohet se vuan nga probleme të shëndetit mendor. 

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës