Bllokohen në Kakavijë 41 mijë euro të padeklaruara

Shuma e sekuestruar

KAKAVIJË-Policia kufitare ka sekuestruar 41000 euro, të cilat një 38-vjeçar  nga Kuçova po tentonte që ti kalonte në drejtim të Greqisë pa i deklaruar. Poseduesi i valutës në euro është E. B., 38 vjeç.

Sipas njoftimit, gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me shërbimet doganore sasia e konsiderueshme valute në euro u gjet në pjesën e brendshme të automjetit.

Policia Kufitare e Kakavijës thotë se njoftoi specialistët për hetimin e krimit ekonomik e financiar në Gjirokastër, të cilët filluan procedimin penal ndaj 38-vjeçarit. Materialet do t’i përcillen Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale "Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë".

Kur shuma që ke me vete është nga 10 mijë euro e lart, është e detyrueshme të bësh një deklaratë e ta depozitosh pranë zyrave të doganës.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ka ndikuar COVID-19 në ekonominë familjare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Testimi për antitrupat sars cov-2 totale (IgG + IgM) nga Intermedica, i vetmi me dy metoda, me dy kompani