Tentoi të korruptonte policin me 5000 lekë pasi kaloi semaforin me të kuqe, në pranga një 31-vjeçar (VIDEO)

TIRANË - Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia pasi tentoi të korruptonte një prej efektivëve të rrugores.

31-vjeçari me iniciale G.T. u ndalua nga policia rrugore pasi kaloi semaforin me të kuqe.

Pasi iu kërkua patenta dhe leja e qarkullimit, ai nxori dhe një kartëmonedhë prerje 5000 lekëshe për t'ia dhënë policit.

Pas kësaj, ai u arrestua për veprën penale  “Korrupsionit aktiv ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dhimbje për ikjen e një legjende/ Italia nderon Maradonën, ndalet në minutën e 10 Seria A (VIDEO)