Tentoi të qëllojë Ramën me këpucë, Apeli lë në fuqi masën ’30 ditë burg’ për Katirajn

Momenti i ndalimit te Katirajt nga policia

Protestuesi që tentoi të qëllojë me këpucë kryeministrin Rama, në oborrin e Spitalit të Traumës, më 22 nëntor (lexo këtu), ndërsa  fliste pas vizitës që u bëri policëve të plagosur në protestën përpara parlamentit, do të mbetet burg. Gjykata e Apelit vendosi sot që Ilias Katiraj, personi që gjuajti Ramën me këpucë të qëndrojë 30 ditë në burg, duke lënë në fuqi masën e dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë, më 25 nëntor (lexo këtu).

  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento

Komente

  • Fraiku: 07/12/2018 14:56

    Perse 30 dite? Akuzojeni dhe per ndertimet e tjera pa leje dhe te rrij ca kohe ne burg. Njerez te tille i duhen PD-LSI, madhe ne burg behen me te vlefshem. Djali i Fahriut tani do kujdeset per familjen pa burra qe la ky m*t.

    Përgjigju