Tentoi të trafikonte lëndë narkotike drejt Shqipërisë me taksi, arrestohet 33-vjeçari në Morinë

Një 33-vjeçar është arrestuar në Morinë, pasi është kapur duke transportuar lënë narkotike në drejtim të Shqipërisë. Në pranga ka rënë Amir Bunjaku.

Në pikën kufitare të Morinës, policia, bazuar në inteligjencën informative dhe në analizën e riskut, në hyrje të Shqipërisë, ka kaluar në vijë të dytë, për kontroll më të imtësishëm, një automjet taksi.

Gjatë kontrollit në makinën e tij iu gjetën dhe sekuestruan 4 pako me lëndë të dyshuar narkotike ekstazi.

Amir Bunjaku, 33-vjeç banues në Zyrih, u arrestua në flagrancë për veprën penale "Trafikimi i narkotikëve".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Kukës, për veprime të mëtejshme.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich

GOLAT/ Real Madridi 'mbret' edhe në Itali, Interi një gol në Champions League! Arsenal dhe United humbasin me përmbysje, fiton Bayern Munich