Tentuan t'i vjedhin varësen e floririt një gruaje në Tiranë, arrestohen dy persona! Një prej tyre ishte në arrest shtëpie

Foto ilustruese

Foto ilustruese

TIRANË- Armando Kurteshi, 30-vjeç dhe Ervis Kurteshi, 35-vjeç janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi kanë tentuar që t'i vjedhin me dhunë varësen e floririt një gruaje.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në orën 13:30 në Unazë të Re, në rrugën "Teodor Keko", ky këta dy persona kanë tentuar t’i vjedhin me dhunë varësen, shtetases M. S. dhe më pas janë larguar.

Policia ka arrestuar pas disa orësh, Armando Kurteshin, banues në Kombinat për veprën penale "Vjedhja me dhunë", kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë si dhe Ervis Kurteshin, 35-vjeç, banues në Kombinat, për veprën penale "Vjedhja me dhunë", kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë dhe "Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit".

Pas verifikimeve ka rezultuar se shtetasi Ervis Kurteshi ka shkelur masën e sigurisë "Arrest në shtëpi", duke dalë jashtë banesës.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës