Tërhiqet Tedi Blushi, zëdhënësi i Metës fshihet pas një femre 

Sara Lleshi dhe Tedi Blushi

Nuk kanë të sosur çudirat në institucionin e Presidencës. Në kulmin sulmeve dhe kërcënimeve me burg ndaj mediave, sidomos ndaj Report Tv dhe Shqiptarja.com, për shkak të zbulimit të skandalit me nënshtetësitë, zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, befas ka deklaruar sot tërheqjen nga ‘vija e parë e frontit’, duke u fshehur pas një ferme, lëvizje kjo që nuk shkon për shtat me ‘trimëritë’ që ka demostruar Presidenti muajit e fundit. 

Zëdhënësi i Metës njoftoi se nga sot kompetencën që i ka deleguar Meta për të folur në emër të Presidentit, ai ia delegon një prej ndihmësve të tij, Sara Lleshi. Ndërkaq, llogaria në rrjetin social Facebook me emrin ‘Sara Lleshi’ është hapur vetëm ditën e sotme dhe ka vetëm disa ndjekës. 

Sara Lleshi mësohet se sapo është punësuar në Presidencë. Edhe pse pa një identitet dhe historik, ajo është ngarkuar menjëherë me detyrën e rëndësishme që kryente Blushi deri më sot. Në fakt, profili i saj në Facebook thjeshtë do të përdoret nga Meta për të publikuar sulmet që gatuhen nga e njëjta dorë të në Presidencë. Sulmet do të dalin nga e njëjta llogari, por me emër të ndryshuar. Dhe profili me emrin Sara Lleshi ka hyrë menjëherë në veprim. 

Një orë pasi zëdhënësi i Metës njoftoi tërheqjen, ndihmësja e panjohur ka startuar me një deklaratë të vrullshme, duke i kujtuar kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, se “Meta është shpallur “Luani i Artë” i Venecias”. 

A janë të denja dhe serioze marifete të tilla në institucionin e Presidencë, që sipas Kushtetutës përfaqëson unitetin e popullit?! Pas dhënies së nënshtetësisë shqiptare për 8 orë një futbollisti afrikan, ndoshta nuk ka më vend për t’u befasuar për atë që ndodh në këtë institucion.

Njoftimi i Tedi Blushit

Njoftimi i Sara Lleshit

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?

Komento

Komente

 • populli: 29/10/2020 13:56

  Na doli kodosh i madh dhe ky palo president....

  Përgjigju
 • Mondi: 29/10/2020 09:35

  Tedi eshte penduar qe zgjodhi ombrellen e gabuar ate te ilir metes qe nuk nxe me ilir meten jo me tedin. Ti tedi kshu djal bukurosh dukesh, *ythlepires je ti zogu I xhaxhit bej ndo nje pune tjeter se si dihet te del me mire. Po deshe ta jap edhe rekomandimin. Tung

  Përgjigju
 • FATMIRI: 29/10/2020 09:29

  SARA LESHI TE Q...... DEKORSTEN E PRESIDENTIT AJO DEKORST LESHI ESHTE PER HAJDUTET TI MOJ KONE I SHERBEN LIKES TE HEDHI NDONJE KOCKE PTU TE *KERDHEFSHA ROBTE RRAC MUTI

  Përgjigju
 • Taulant: 29/10/2020 08:41

  Zagari i Metes paska veshur fustan femre?! S'e mbajti dot presionin si burre 100 kilesh?

  Përgjigju
 • ilir meta: 28/10/2020 21:38

  o plere e kombit shqiptare.po na bene rezil ne gjithe boten..me dinakerine tende.dhe krimet e tua.po nuk ke faje ti ..je miku i ngushte i sali kriminelit.jeni mesuar ju me krime dhe vjedhje..o zote meri keta plera.qe te shikojne edhe shqiptaret nje dite te bardhe .

  Përgjigju
 • Kacidhe: 28/10/2020 21:03

  Iken Lena vjen Prena

  Përgjigju
  • Lala: 28/10/2020 22:19

   Shkulja Lenës futja Prenës.

 • drejtesia: 28/10/2020 20:41

  Po ore koqja Tedi ka dhe ndihmese. Keta jane plehra dhe vajzat qe pranojne te behen Ndihmeset e ketyre majmuneve pisanjose

  Përgjigju
  • Tobestrafkulla: 29/10/2020 04:27

   Nuk jan ndihmese, jan thjesht gojore.×

Lajmi i fundit

John

Vrasja e Ridvan Ramazanit në Shkodër, arrestohen 3 persona, mes tyre njëri autor! Dy të tjerë në kërkim