Tërmeti 6.6 ballë në Turqi, njerëzit vrapojnë në ulërima (Video)

Këto pamje vijnë nga Turqia pasi tërmeti 6.6 ballë i shkallës Rihter i rënë pak më parë ka tronditur qytetarët.

Një prej qyteteve më të goditura është Izmiri. Kjo video e bërë nga qytetarët tregon kaosin që ka përfshirë qytetin me ndërtesa të shembura, ndërsa nga ana tjetër njerëzit vrapojnë në ulërima.


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Basha akuza Ramës: I ofroi ish-komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua (por nuk tregon emrin e tij)