Tërmeti çan murin dhe shemb gurët e Kalasë së Prezës


Tërmeti i fortë që shkundi Shqipërinë orët e para të mëngjesit të sotëm, ka shkaktuar dëme edhe  në Kalanë e Prezës.

Muri i kullës së lartë është çarë, si dhe kanë rënë disa gurë. Kalaja e Prezës është ndërtuar mbi një shkëmb por lëkundja ka qenë aq e fortë sa kjo kala edhe pse u ka rezistuar viteve, është dëmtuar rëndë.


Lajmi kryesor:

Dita II e tërmetit/ ZHVILLIMET minutë pas minute mbi tërmetin 6.4 ballë që goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës (VIDEO-LIVE)


  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?×

Lajmi i fundit

John

Sulmi me armë në Hotel Voloreka në Tushemisht, del para gjykatës Mariglen Topuzi