Teuta bën 'shopping' te Kukësi, një sulmues për Edi Martinin

Teuta bën 'shopping' te Kukësi, një sulmues për Edi Martinin

Klejdi Daci

Klejdi Daci është rikthyer te Teuta, këtë herë përfundimisht. 23-vjeçari do jetë një forcë më shumë në sulmin e durrsakëve, me trajnerin Edi Martini që ka një alternativë më shumë në fazën e avancuar. Daci lë kështu Kukësin dhe kalon te Teuta, këtë herë jo në huazim. 11 ndeshje dhe 2 gola gjatë këtij sezoni për kryeqytetasin, që kërkon më shumë hapësira për të treguar potencialin para portës.

"KF Teuta ka kënaqësinë të njoftojë se sulmuesi Klejdi Daci, është zyrtarisht pjesë e skuadrës sonë. Lojtari bashkohet me Teuten pasi, ishte pjesë e Kukësit në gjysmën e parë të sezonit. Pas arritjes së marrëveshjes dhe zyrtarizimit të bashkëpunimit, Daci, nga sot është bashkuar me skuadrën në Durrës ku po zhvillohen përgatitjet për ndeshjen ndaj Erzenit", njofton Teuta.

Në karrierën e tij Daci ka luajtur për Partizanin B, Kastriotin, Teutën dhe Kukësin, teksa këtë herë kalon me të drejta të plota në "Niko Dovana".

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Zelensky ‘surprizon’ sërish, viziton edhe Kharkivin në befasi

Zelensky ‘surprizon’ sërish, viziton edhe Kharkivin në befasi