Thyen rregullat anti-COVID dhe 'sulmohet' nga fansat, Rita Ora përjashtohet nga emisioni televiziv në të cilin bënte pjesë

Rita Ora gjatë emisionit “The Masked Singer

Pasi ka thyer çdo rregull anti-COVID në ditëlindjes e saj në fund të nëntorit dhe pas kërkesave ngulmuese të fansave, këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora është përjashtuar nga spektaklit televiziv “The Masked Singer”, ku ajo ishte pjesë e jurisë.

Pas festës anti-COVID të zhvilluar 2 muaj më parë, Rita Ora është kthyer në një nder personazhet më të sulmuara nga fansat, të cilët prej kohësh kanë kërkuar largimin e saj nga emisioni “The Masked Singer”.

Ditëlindja e këngëtares me origjinë shqiptare është festuar më 28 nëntor gjatë një bllokimi kombëtar për shkak të COVID-19, në Britaninë e Madhe.

Ajo pas këtij incidenti ka kërkuar falje publike disa ditë më vonë, por duket sikur fansat e saj ende nuk e kanë falur këngëtaren pët këtë shkelje të papranueshme në këto kohë të vështira.

Rolin e këngëtares në emisionin e famshëm televiziv sipas “zërave” të kohëve të fundit do ta zëvendësojë Artistja, Oti Mabuse.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Listat në afat të fundit/ A besoni se partitë politike do përzgjedhin kandidatë të pastër e me integritet për zgjedhjet e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Nisma Thurje' dorëzon listën në KQZ! S'ka surprizë në Elbasan, kryeson listën Hajdari! Në Tiranë Pano Sako