VIDEO/ Thyhet Luzi, Flamurtari merr 3 pikë jetike në Peqin! Frikë për dy futbollistë, përplasen kokë më kokë në fushë

Flamurtari është rikthyer te fitoret në Kategorinë e Parë pas humbjes me Apoloninë. Vlonjatët për llogari të javës së 14 kanë mposhtur 0-2 Luzin në Peqin falë golit të realizuar nga Erick Flores në pjesën e parë dhe Dos Santos në të dytën. Për vlonjatët kjo fitore ishte tejet e rëndësishme, pasi ndodheshin në vendin e katërt me 5 pikë më pak se Dinamo kryesuese.

Sfida në Peqin pati edhe një moment paniku, pasi portieri i Luzit Fuçia dhe Neto i Flamurtarit u përplasën kokë më kokë. Për pasojë pas ndihmës së marë dy futbollistët e skuadrave respektive lanë fushën të dëmtuar.

Ndeshjet e tjera të kësaj jave në Kategorinë e Parë, përfshirë Oriku-Dinamo si dhe Skënderbeu-Tërbuni, do të luhen të dielën dhe të hënën.

Golat e ndeshjes:

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët