Krim në familje në Tiranë/ Gardisti vret gruan me armën e shërbimit: Më tradhtonte

TIRANE-Shënohet një tjetër krim në familje. Një punonjës i Gardës së Republikës ka vrarë gruan me armë e shërbimit. Autori është Alket Arapaj 44-vjeç, ndërsa viktima është Ervilma Seferaj 36-vjeçe. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit në banesën e tyre në Allias. Gardisti e ka qëlluar tre herë me armën e shërbimit gruan duke e lënë të vdekur në vend. Kanë qenë fqinjët që kanë lajmëruar policinë pasi dëgjuan të shtënat me armë zjarri dhe fëmijën duke qarë.

Pas ngjarjes, 44-vjeçari është arrestuar menjëherë nga shërbimet e policisë. Çifti ka një fëmijë.  Report Tv ka zbardhur dëshminë e gardistit. Alket Arapaj është shprehur se bashkëshorten e vrau pasi e tradhtonte. Gardisti është me arsim të lartë ushtarak (1993-1997), me gradën Kapiten me 21 vite punë ne Gardën e Republikës. Në rrethin shoqëror dhe familjar Arapaj njihet si person i sjellshëm dhe praktikues i fesë Islame, ndërsa edhe gruaja ishte e mbuluar.

Alket Arapaj ishte i pajisur me armë e shërbimit tip pistoletë, të cilën në bazë të ligjit ka të drejtë ta mbajë me vete edhe jashtë orëve të shërbimit. Krimi në familje në Shqipëri ka marrë përmasa të frikshme, pasi vetëm në 40 ditët e para të këtij viti janë shënuar gjashtë viktima (lexo këtu). Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale “Vrasje për shkak të marrëdhënieve familjare”.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:01
Statusi që paralajmëroi vrasjen? Ja çfarë shkruante gardisti 2 javë më parë

Gardisti Alket Arapaj që vrau gruan në Allias deklaroi sot para grupit hetimor se e kishte ekzekutuar me armën e shërbimit pasi e tradhtonte. Ndërkohë që nga një kërkim në faqen e tij në rrjetet sociale, Arapaj para një dy javësh kishte bërë një status pikërisht për tradhtinë. "Tradhtia fodulle shkëlqen thjeshtë sa për një intermexo edhe nëse është e hidhur shumë" shkruante gardisti. 

Statusi i gardistit ne rrjetet sociale rreth dy jave me pare
Ora 12:51
Zbardhet dëshmia e gardistit: Gruan e vrava pasi më tradhtonte

Report Tv ka zbardhur dëshminë e gardistit që vrau gruan mëngjesin e sotëm në Allias të Tiranës. Alket Arapaj është shprehur se bashkëshorten e vrau pasi e tradhtonte.

"Gruaja me tradhtonte prandaj e vrava. Edhe në shtëpi dhe gjeja gjërat të lëvizura. Kohët e fundit më ishin shtuar dyshimet për tradhëtinë. Më vjen keq për vajzën, jam familjar i rregullt" tha ai para grupit hetimor.

 

Ora 10:48
Ngjarje e rëndë në Tiranë, gardisti vret gruan (FOTO)

Autori Alket Arapaj 44-vjeç dhe viktima bashkëshortja e tij Ervilma Seferaj 36-vjeçe

1 / 9

Pallati ku ndodhi ngjarja

2 / 9

Autori i vrasjes Alket Arapaj 44-vjeç

3 / 9

Policia te pallati ku ndodhi ngjarja

4 / 9

Pallati ku ndodhi ngjarja

5 / 9

Autori i vrasjes Alket Arapaj 44-vjeç

6 / 9

Pallati ku ndodhi ngjarja

7 / 9

Pallati ku ndodhi ngjarja

8 / 9

Policia te pallati ku ndodhi ngjarja

9 / 9

Shqiptarja.com publikon fotot e autorit të krimit në familje Alket Arapaj dhe bashkëshortes së tij e cila humbi jetën pasi u qëllua me armë nga burri i saj gardist. 44-vjeçari qëlloi gruan e tij në ambientet e apartamentit ku banonin në zonën e Alliasit në Tiranë.

Ora 09:13
Vrasja në Tiranë, fqinjët: Ishin njerëz me fe, nusja ishte e mbuluar

Fqinjët e familjes Arapaj në Allias shprehen të tronditur nga ngjarja e rëndë. "Unë kam 50-vjet që jetoj këtu, edhe ata jetonin këtu. Nëna dhe i ati kanë ikur te djali tjetër dhe vinin në mars. Nusja dilte dhe mbushte ujë, e shikoja shpesh. Djali shkonte në punë. Kanë një vajzë 3-vjeçe. Është një ngjarje e paparë. Më vjen shumë keq, jemi të tronditur" tha njëra nga fqinjet.

Ndërsa një tjetër fqinje shton se 'Ata janë familje shumë e mirë, edhe ai dhe e shoqja shumë të mirë. Njerëz me fe, pasi faleshin. Jemi habitur kur jemi zgjuar. Brenda në familje nuk e di, por nuk kemi dëgjuar për grindje. Nuk e di, do të ketë qenë ndonjë moment....pa dashje, gabimisht, pasi nuk ka mundësi që ai njeri kaq i mirë të vriste'.

Ora 08:59
Gardisti u prangos poshtë pallatit (Pamjet nga banesa)

Report Tv sjell pamjet nga pallati ku banonte çifti Arapaj në Allias. Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta thotë se gardisti është arrestuar nga policia poshtë pallatit, sapo kishte dalë nga banesa pasi vrau gruan me armën e shërbimit. Ndërkohë që fqinjët jashtë kamerave thonë se çifti kishte grindje të herë pas hershme.

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Dorjani: 13/02/2019 09:53

  Sa me e prapambetur nje shoqeri aq me shume degjohen keto lajme..duhet kohe qe njerezit te kuptojne se jeta nuk i merret kujt per motive kaq banale. Po deri sa te gjithe ta kuptojne kete duhet shume kohe ...

  Përgjigju
 • Imam Ahmet Kalaja: 13/02/2019 08:52

  KNgusullime familjes se te ndjeres

  Përgjigju
 • Ateist: 13/02/2019 07:22

  Ngushellime familjes se te ndjeres! Keqardhje per fatin e saj dhe te vajzes qe do rritet pa prinder.

  Përgjigju
 • A DUHET ta vrase Burton tradhetar ??: 13/02/2019 06:44

  CFARE mesohet brenda NE xhami ?? MALLKUAR QOFSHIN politikanet QE per te Marre VOTAT ndertojne xhami NE VEND te shkollave DHE teatrove .Mesjeta PO instalohet me ALBANISTAN .NE KEMI ME SHUME XHAMI SE KOMPANI .

  Përgjigju
 • Ela: 12/02/2019 16:35

  Se pse ka dyshuar per tradheti ti vret gruan o injorant, malok. Ndaje gruan po jo tja marresh jeten sepse ke dyshime ? Ti duhet te kalbesh ne biruce .

  Përgjigju
  • Elushi: 13/02/2019 00:49

   Ela tipike bunder ne mentalitet ti.Se kupton qe ka njerez qe jetojne akoma per pak nder.Kur martohesh me dike nuk eshte per tu q... me ke te dali para po me burrin ose gruan tende,kto paskan qene dhe muslimane me keq akoma.Vrasja nuk eshte zgjidhja asnjehere por ti sja di hallet ketyre ndaj avash me gjykimet.

 • VALBONA: 12/02/2019 15:52

  ESHTE E VERTETE QE KETO XHAMI JANE SHTUAR VEND E PAVEND,TMERRI ME I MADHE KUR NGREJNE VOLUMET E ALTOPOLANTEVE FUSIN KASETEN DHE DEGJO HOXHEN RREGJISTRIM.A MENDOHET SE NE SHTEPIAT PERQARK KA FEMIJ QE FLENE,PLEQERI TE SEMURE ETJERA SI KETO,CESHTE KJO LLOJ FEJE NUK ESHTE NE TRADITEN E SHQIPTARIT TE SHQETESOJ TE TJERET.

  Përgjigju
 • Toni: 12/02/2019 15:37

  Feja eshte cmenduri e ligjeruar... Problemi eshte kur mentaliteti i prapambetur mesjetar behet menyre jetese dhe bashke me te vijne pasojat e sjelljes si mesjetar...

  Përgjigju
 • Ajo: 12/02/2019 15:35

  Jam kunder shamise, dhe tradhtia e gruas esht e pafalshme. Por te vrasesh tjetrin se nuk duron dot turpin eshte egoizem dhe krim mizor qe ushqehet nga injoranca.Sa keq u katandis ky popull

  Përgjigju
 • ALBANISTAN: 12/02/2019 14:53

  Welkome ne albanistani ku njerzit vriten per asgje, vuajteje , mjerim, skamllek, hurdhek, mashtrime, korrupsione , si qeveria dhe politikanet ashtu dhe njerezit.

  Përgjigju
 • Bobi: 12/02/2019 14:03

  Thoni ca te doni, por edhe gruaja myslymane do qe ta krruje p**ken , ajde ajde ku ka vajt kjo bote. Po kush e q**te kete buall hahaha

  Përgjigju
 • erma: 12/02/2019 13:23

  perdite duke na u shtuar borxhi ne shqiptareve me vrases qe pervec se marin jete na marin edhe 50 euro n dite per t i mbajt ne burg...meeedet!!!

  Përgjigju
 • erma: 12/02/2019 13:22

  kush do ti edukoje keta kafshe qe edhe nese tradhton partneri, eshte divorci ai qe te shpeton! po pse ore maskara prone jotja ishte ai njeri?!!!

  Përgjigju
  • njeri: 13/02/2019 10:19

   derisa pranoi te behej gruaja me shami, atehere ka pranuar qe eshte prona e burrit, keshtu jane mesimet idiote te fese muslimane; kur te zhduken mbeturinat e qelbura turke do behemi komb dhe shtet qe te ba respektoje bota

  • Presori: 13/02/2019 00:52

   Po clidhje ka edukimi me vrasjen e cila eshte e gdhendur ne adn e cdokujt o idjote.Jo te gjithe vrasin eshte e vertete por te gjithe ne mbartim brenda vetes nje vrases ne perspektive eshte thjeshte ceshtje kushtesh qe behen bashke si ne rastin e ktij tradhtia qe bejne te arrihet ne krim.

  • Puci: 12/02/2019 15:21

   Po' mire sdo Ishe me mire,Qe Divorci te Behet para se Gruaja te Pal**het me Burrin e Huaj? Si Mendon ti i Cilivizuari, Nese Mami Jot tradheton Babane tende ben S**s me Komshiun eshte Gje e Bukur per Ty? Gjithesesi nuk Ka njeri te Drejte te vrasi Gruan Padrejtesisht.

  • Red: 12/02/2019 13:59

   Mir do ishte ti edukojne edhe njerezit qe nqs ke ndermend te tradhtosh mos krijo familje me mire

 • Alba: 12/02/2019 13:16

  Kultura myslimane.. qe femren e sheh si objekt.. cfare pret... nuk i shoh dot me sy gjithe keto xhami qe kane pushtuar shpirtin e shqiptarit.. mesjete... mallkuar qofte dita kur ne kete vend shkeli kemba e aziatikut, kane thene rilindasit tane..

  Përgjigju
  • Albushi: 13/02/2019 00:54

   O Alba te gjithe ato rilindasit ishin muslimane me shume pak perjashtime e kupton sa toce je?

  • Jeniceri: 12/02/2019 17:02

   Ik moj kaurreshe e dreqit te shqetesokan xhamite ty,ik e zhduku

  • Katoliku: 12/02/2019 15:22

   Ne Kulturen Myslimane Nuk Lejohet Qe Gruaja te Behet Prostitute qe te shfryjne Gomeret Epshin e Tyre, Kjo Gje Quhet Objekt Seksuale.

  • Koci: 12/02/2019 14:00

   Shko moj K**ve

 • I Krishteri: 12/02/2019 11:45

  Mos gjykoni me baza fetare si idiotër, kafshë ka nga cdo besim fetar, qoft I krishterë, myslyman, etj. Problemi është njeriu jo feja. Kafsha të vdesi në burg.

  Përgjigju
  • E**A**: 12/02/2019 13:10

   E drejtë. Vetëm se as kafshë nuk e meritojnë ti quash. S'kam dëgjuar për ndonjë kafshë që mbyt nënën e këlyshve të tij. Njeriu është e vetmja qënie e gjallë që ndjen "urrejtje". Kot nuk thonë: "Kur njoha njerëzit, mësova të dua kafshët"

 • Une gruaja: 12/02/2019 11:16

  E fut gruan ne thes tere jeten. Pastaj e vret.

  Përgjigju
  • Tirona: 12/02/2019 13:31

   Me fiks ska ku te shkoje

  • Fredi: 12/02/2019 11:55

   Fiks!

 • Magic: 12/02/2019 11:09

  Tekbir vlla muslimin

  Përgjigju
 • Era: 12/02/2019 10:53

  Po rroni o njerez mos paragjykoni pa dite n ga e ditkeni my se c fare ka qene c fare s ka wen ajo .. pastaj ku ka te drejte njeri ta vras ate... u kalbt ne burg si mi se i beri gjemen vajzes e tij 3 vjece ..Zoti la mart shpirtin mutit

  Përgjigju
 • Saiqir tahiri: 12/02/2019 10:34

  Ky duket nga surrati qe eshte psikopat plus predikimet plot helm qe merr ne xhami.nuk eshte fare cudi qe eshte vrases

  Përgjigju
 • Fredi: 12/02/2019 10:13

  C fardo qe te kishte nuk vritet gruaja or pall injorant neandërtal, bajgë!

  Përgjigju
  • ???: 12/02/2019 13:22

   Kush tha qe neandertali e vriste gruan? Pa grua ishte e marre fund tribuja nderkohe qe beteja ishte gjetja dhe ruajtja e gruas me cdo cmim.

 • Nani: 12/02/2019 10:07

  Po ndaje pse e vra?? Po femijen ku e le tani se mire vetes tende i mbylle cdo gje

  Përgjigju
 • Tani: 12/02/2019 09:30

  Pupupu, c'far po behet keshtu? Nushellime familjes.

  Përgjigju
 • ariu: 12/02/2019 08:01

  Ka plas kurvlliku sheshit

  Përgjigju
  • @ariu: 12/02/2019 13:03

   O ari, ty te ..ift elefanti gjithe cka ke, meshkuj edhe femra, por sidomos femrat..

  • Fredi: 12/02/2019 10:14

   Ik ore injorant u mbajte pishën ti?! Yyyyyyt bajgë!×

Lajmi i fundit

John

Elon Musk uron misionin hapësinor të 'Space X'