Tiranë/ Nis puna për rikonstruksionin e rrugës ‘Njazi Meka’

Tiranë/ Nis puna për rikonstruksionin e rrugës ‘Njazi Meka’

Vijon puna për rikonstruksionin e rrugëve në kryeqytet. Ekipet e Bashkisë së Tiranës kanë nisur punën për rikonstruksionin e rrugës “Njazi Meka”.

Ajo konsiderohet si një prej rrugëve kryesore të njësisë nr. 4, dhe lidh këtë njësi administrative me Paskuqanin.

Rruga “Njazi Meka” kishte pësuar disa dëmtime dhe tashmë pritet të rikonstruktohet tërësisht për të mundësuar lëvizjen e lirshme të qytetarëve.

Pas projekteve të zhvilluara nga Bashkia e Tiranës në këtë zonë të kryeqytetit, rikonstruksioni i kësaj rruge i jep një pamje të re të gjithë lagjes.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Doktori: 23/03/2023 17:09

    Mirë,po duhen edhe Trotuare, për njerëzit,kambësorë! Emergjencë!Futu edhe midis Pallateve prefabrikate Mbas Spitalit 5,e sistemike lagjen,se duket si Albanistan?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve