Tjetër miqësore për Kombëtaren, luan në Elbasan 4 ditë para ndeshjeve në Ligën e Kombeve

Federata Shqiptare e Futbollit ka caktuar një tjetër miqësore për ekipin kombëtar. Me datë 11 nëntor kuqezinjtë do të përballen në Elbasan Arena me Gjilbratarin, një takim që do të luhet në orën 19:00.

Kjo do të jetë hera e parë që Shqipëria ndeshet me Gjibraltarin, si edhe miqësorja e dytë për kuqezinjtë në program. Kombëtarja shqiptare do të luajë edhe një miqësore ndaj Armenisë më 7 tetor 2020, ndeshje që do të zhvillohet në transfertë.

Pas takimit me Gjibraltarin në muajin nëntor përfaqësuesja kuqezi do të zhvillojë edhe dy ndeshje zyrtare të vlefshme për UEFA Nations League, ndaj Kazakistanit më 15 nëntor dhe ndaj Bjellorusisë më 18 nëntor, që të dyja në shtëpi.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Silva Bino pozitive me COVID, reagon Urgjenca Mjekësore: Virusi nuk kursen as personalin mjekësor! Shërim të shpejtë, kemi nevojë për profesionalizmin tuaj