Tjetër tragjedi në futbollin brazilian, 5 të vdekur nga një aksident ajror

Futbolli brazilian është tronditur nga një tjetër ngjarje e tmerrshme, për shkak të aksidenteve ajrore.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se avioni me të cilin po udhëtonte skuadra e Palmas në kategorinë e katërt braziliane, pësoi një defekt gjatë ngritjes dhe u përplas në një pyllë pranë pistës.

Për pasojë humbën jetë katër futbollistë të ekipit; Lucas Praxedes, Guilherme Noé, Ranule dhe Marcus Molinari, ndërsa te viktimat ishte edhe presidenti Lucas Meira. Gjithashtu edhe piloti i avionit i njohur me nofkën ‘Komandant Ëagner’ humbi jetën.

Kjo tragjedi është e dytë në harkun kohor të 5 viteve në Brazil, pasi më 28 nëntor 2016 gjatë rrugës për në Kolumbi, për finalen e Copa Sudamericana, u rrëzua avioni i Chapeconese-s dhe për pasojë humbën jetën 71 persona, mes tyre pothuajse i gjithë ekipi dhe 21 gazetarë.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Figura të reja dhe lidershipi i partisë në zonë rreziku/ A ka zgjedhur PS strategjinë e duhur për siguruar një tjetër mandat?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

PD dorëzon në KQZ emrat, lista e plotë