'Topalli ftohet në TV Zeni, anulohet emisioni'! Paloka nuk shkon në intervistën në një tjetër televizion! Duhej të shihej vetëm Basha!

Edhe pse prej vitesh me radhë opozita është përpjekur që të ankohet se Qeveria ka në kontroll mediat, një skandal i ndodhur mbrëmë në dy televizione në vend ka treguar krejtësisht të kundërtën.

Dy televizione të ndryshme kanë 'hedhur në kosh' axhendën e tyre redaksionale vetëm që t'i linin të gjithë vëmendjen një interviste që jepte në një tjetër televizion kryetari i PD-së, Lulzim Basha. 

Mbrëmë ish-kryetarja e Parlamentit e nënkryetare e PD, aktualisht pjesë e “Lëvizjes për Ndryshim”, Jozefina Topalli ishte e ftuar në emisionin e televizionit të familjes së Berishës. Por në mënyrë të papritur i është anuluar ftesa. Një fakt të tillë e bën të ditur gazetari dhe botuesi i gazetës “TemA”, Mero Baze.

Baze shton jo pa ironi se demokratët duhej të shihnin vetëm Lulin në një stacion tjetër. Njëherësh thotë se për të gjithë ata që i ka marrë malli për lirinë e shtypit të Berishës, të shohë këtë shembull me ish nënkryetaren e partisë.

“Jozefina Topalli ishte e ftuar tek TV Zeni në emisionin e Çim Pekës, por meqë demokratët duhet të shikonin vetëm Lulin, Tv Zeni ja anulloi emisionin. Kjo vlen për të gjithë ata që i ka marrë malli për lirinë e shtypit Sali Berishës. As në frëngji të kullës tij, nuk të lë të nxjerrësh kokën”, shkruan Baze në facebook.

Ndërkohë që në një tjeter televizion ka qenë mbrëmë i ftuar nënkryetari aktual i PD-së, Edi Paloka. Edhe ky i fundit, që të mos i merrte një pjesë audience Bashës, ka anuluar intervistën e tij në minutat e fundit.

Dy sjellje skandaloze që tregojnë një shfaqje të shëmtuar, e cila përveçse vërteton një kompleks inferiorite të kryetarit të PD-së Basha por edhe rrëfen qartë se sa 'respekt' ka për mediat një forcë politike e cila mendon të qeverisë vendin.

I.K./K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për ‘21 janarin’?

Komento

Komente

 • edi: 01/12/2020 08:58

  Perse nuk sheh pak lirine e shtypit ne gazeten tende ku asnje koment i opozitareve nuk botohet por dhe po te kaloi ndonje pa dashje te hidhen ne fyt komentuesit tuaj( te paguar sigurisht)se perse i lejon PALE KOMENTUESIT OPOZITAR QE NUK I LEJNE NJERI ME LIBER SHTEPIE PA I SHARE.Vetm per fjalorin e "paster qe perdoret ne gazeten tende,Mero, ti meriton vendin e pare.

  Përgjigju
  • turi: 01/12/2020 21:58

   O EDI.QE KUR PANORAMA NUK LEJON ME KOMENTET...ERDHET E PO NA CANI BYTHEN NGA TEMA...PO TE PELQEU TEMA..LEXOJE..NDRYSHE DIL MATANE NGA KOHA JONE .. KE NIKOLL LESHI..

 • Igor: 01/12/2020 08:03

  Te gjith ata ne qeveri te 30 viteve te fundit duhet te ishin te burgosur e jo te lejohet te krijojne partija hajdutesh,pse Shqiperija esht plote me hajdute dhe te koruptuar dhe kriminela,Bura ose Gra.

  Përgjigju
 • Taulant: 01/12/2020 07:28

  Luli ka nisur fushaten elektorale shume heret dhe po ben inflacion me daljet e tij 2-3 here ne jave neper kanale te ndryshme. Duke qene se fjalori i tij nuk shkon me shume se 300 fjale shume shpejt ka per t'u bere i lodhshem edhe per vete militantet e PD-se. Pastaj kur thote qe Rama ka marre peng gjithe mediat, eshte vetevetja, nje genjeshtar patologjik.

  Përgjigju
 • LORA: 01/12/2020 00:27

  Ashtu ishte loja,,, duhet bere topallin si oponente konkurrente,,, qe ti jepen kredo free,,,ne pacamurin e ri te lojtarve te stervjeter. Meron e mprehte,nuk e kuptoj si tifoz te topalles se ster-konsumuar,,,pertej televizionit te "familjes".

  Përgjigju
  • Taulant: 01/12/2020 11:23

   Pse merresh me lajmesin o Zaku, merru me faktin e kapjes se medias nga keta qe ankohen se median e ka kapur Rama. Mero nuk po i ben ndonje lavd Jozefines ne ato 3 rreshta e nje çik, por po thote qe televizionet "e kapura nga Rama" ia kane anulluar intervisten asaj per t'i dhene hapesire Lulit. Ben edhe nje kujtese mbi lirine e medias nen udheheqjen e Saliut, ku Mero ka qene viktime e drejtperdrejte e tij. I mbyllen redaksine me police, i dogjen makinen dhe i perndoqen familjaret duke ia pushuar nga puna ne shtet. Kaq, shume e thjeshte.

  • Zaku: 01/12/2020 09:49

   Dikur Mero gelbaza nuk linte fjale e sharje pa thene per Jozefinen ne gazeten e tij shantazuese , ashtu sic nuk linte sharje pa thene kur ishte ne prehrin e Saliut per Edi Ramen te cilit ia beri edhe djalin sikur ishte kopil i te atit .Sot e ka bere mik Ramen jo per turp te tij por per turp te Rames qe mban afer nje plehre qe i ka share familjen dhe djalin dhe po ben mikeshe edhe Jozin qe aq shume e shante .Nga keta njerez shushunja te cdo pushteti e qe jane bere bashke kunder shqiptareve duhet te shpetoje ky vend nje here e mire .

 • gazetaria ndryshe: 30/11/2020 23:41

  Miq lexues te shqiptarja.com. eshte kultura bolshevike gazetareske tip bashkimi sovjetik. edhe mero farketar i zjarte i kesaj teorie...mbollen kete kulture 30 vjet. Pse mediat e bolinos kam kulture tjeter pasi perpos ideologjise vijne nga nje kulture perendimore me te drejta e lirise se fjales te te drejtes se qenies themeltare per njeriu. vjen apo jo bolinio nga segmente te caktura qe kultivojne nje lloj informacioni....kujt i plasi. disa te drejte themelore nuk cenohen perpos finaciatoreve. ky eshte ndryshimi mes tij dhe te tjereve perfshi dhe temen e meros. ndaj mos u cudisni me TV Kabul apo Radio Sofia ose Bagdati

  Përgjigju
 • Gelbaza: 30/11/2020 23:26

  Ama fiksim te ka ngelur babai i djalit (Zeni) o Mero, nuk te ze gjumi pa ja permendur emrin 10 here ne dite.Si te tha Ed Rama per djalin kur i dha burse Lali Eri "aman o Mero se jane nxehur socialistet se thone qe me parate e buxhetit po shkollojme me bursa ne Londer kopilat e Zenit " hahahahaha.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Biden: Tani fillon puna e vërtetë