'Tradita',  230 kostume popullore ekspozohen në Berat (VIDEO)

Nën tingujt e muzikës u çel në Berat ekspozita me kostume popullore nga disa treva të vendit.

Janë 230 kostume të qëndisura me dorë nga artistja Tefta Qose qe ekspozohen ne Galerisë së Arteve "Eduart Lear".

Kostumet popullore janë sjellë me mjeshtëri profesionale duke ruajtur çdo detaj të traditës sonë.

Ekspozita me kostumet popullore do të qëndrojë e hapur për 1-javë.

Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rikthehet tregu i frutave -perimeve në Sheshin e Flamurit, tregtarët: Të vihet pastërti, duhet patjetër një çezmë uji dhe një banjo