Tragjedi në një ceremoni diplomimi në SHBA, dy të vrarë dhe 5 të plagosur nga të shtënat me armë

Tragjedi në një ceremoni diplomimi në SHBA, dy të vrarë dhe 5 të plagosur nga të shtënat me armë

Policia ka rrethuar zonën

SHBA- Dy persona janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur nga të shtënat që ndodhën gjatë një ceremonie të diplomimit të shkollës së mesme në Richmond, Virxhinia.

Zyrtarët e shkollës thonë se të shtënat ndodhën gjatë një ceremonie në shkollën e mesme Huguenot. Një tjetër diplomim i planifikuar për të martën u shty dhe të gjitha klasat janë anuluar të mërkurën.

Si pasojë e të shtënave mbeti viktimë një student 18-vjeçar dhe babai i tij 36 vjeçar, raporton policia. Megjthatë ende nuk dihet identitetin i tyre.

Dyshohet se autor është një 19-vjeçar i cili aktualisht ndodhet në paraburgim. Bëhet fjalë për Richmond, Rick Edwards, i cili njihte të paktën njërën nga viktimat.

Të shtënat ndodhën në Monroe Park pasi ceremonia kishte përfunduar në kampusin e Universitetit të Commonwealth të Virxhinias.

5 personat e tjerë që kanë mbetur të plagosur nga të shtënat me armë zjarri janë jashtë rreziku për jetën.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE