Transportonte emigrantë të paligjshëm, në pranga 41 vjeçari në Sarandë (VIDEO)

Një 41 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës pasi u kap në flagrance duke transportuar emigrantë të paligjshëm. Tahir Dodi banues në Sarandë po transportonte 4 emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit. Ai do të përballet me akuzën e kalimit të paligjshëm të kufirit shtetasve të huaj.


“Vijon puna për dokumentimin e plotë të kësaj veprimtarie kriminale, si dhe për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në të. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Sarandë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë
 

E.K/K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Tentoi të kalonte 2 emigrantë të paligjshëm me kamion, vihet nën hetim 38-vjeçari në Korçë