'Trazon' ujërat në BBV Dea Mishel, nominon ‘grupin’ e Luizit! E fitoi ‘mundësinë e artë’ me ‘suksesin’ në Lojën e Inteligjencës

'Trazon' ujërat në BBV Dea Mishel, nominon ‘grupin’ e Luizit! E fitoi ‘mundësinë e artë’ me ‘suksesin’ në Lojën e Inteligjencës

Dea Mishel

Ashtu siç pritej, Dea Mishel tregoi se njerëzit që nuk i kushtojnë rëndësi, duhet të jenë ata që duhet të largohen nga shtëpia. E meqë pati mundësinë e artë për të nominuar ajo selektoi 3 konkurrentët që e kanë cilësuar si lojtare të dobët. 

Ajo zgjodhi 3 emrat më të përfolur në këtë edicion të BBV, Kiarën, Luizin dhe Efin.

Kujtojmë se Dea arriti të marrë një shans të tillë nga loja me quize në BBV, ku gabimet nga ana e banorëve janë shpërndarë frikshëm në rrjet.

Dea fitoi edhe pse mendonte se Skënderbeu kishte lindur në vitet 1956 dhe se Kosova kufizohej me Greqinë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbani: 05/02/2023 01:32

  Skandaaaaal..! Produksioni i dha analfabetes me 9.8 mesatare,pushtet absolut per te nominuar grupin e Luizit. Ky eshte pazari ne dhomen e fshehte qe ben “vllai madh” me Olten dhe “duke hedhur gurin dhe fshehur doren” perdoren kete “larasken “ pa tru Dea Mishel ,e cila ndoshta edhe nese nuk shkoi ne “dasem”,(qe cfar nuk tha me Amosin ,duke treguar antihumanizmin e tyre),mund te kete qene dhe nje marreveshje me produksionin per intrige ,per te provokuar Luizin e Kiaren. Gjithcka e shemtuar ,nxjerrin nje lojtare me karakter te forte si Efi,e cila ka qene konsekuente dhe e drejte ne cdo qendrim . Ju te produksionit te Big Brother jeni njerzit me hipokrite qe fshiheni mbas ekranit dhe beni padrejtesi dhe manipuloni ,më shume se banori me i “shemtuar” aty qe eshte Olta dhe ju keni nxjerr te gjithe lojtaret qe ajo atakonte ne ate shtepi ne menyre shemtuar.Duket ashiqare ,qe Olta ka dhe nje aleat ne lojen e saj dhe ky eshte produksini dhe kjo eshte e pafalshme. Pazari tjeter ishte “pushteti” qe iu dha Kristit per te marre imunitet e per te nominuar te gjithe te tjeret,si dhe per te takuar te jatin,te cilit iu dha mundesi si askujt tjeter te tregonte se sa publiku e “donte” Kristin dhe se si ai te vazhdoje lojen me Olten. “Bravo” produksioni! Keni kaluar cdo limit ne modelin tuaj tallava dhe beni moral kur vete s’keni pik morali ne lojen e piset qe beni. Jazek ju qofte,qe i fitoni parate ne kete format nga Luizi dhe mbani ne krah,njerzit e prapaskenave! Per mua Luizi dhe Kiara po te jene te ftohte pas kesaj,t’i flasin arsyes dhe te kerkojne vet te dalin nga kjo loje,se ata e fituan ate loje ,se fituan gjithcka,se fituan njeri tjetrin ,por dhe dalin te paster dhe me moral te larte dhe s’duhet te pranojne te bine më ne kurthet e Produksionit qe tashme e ka kalu cakun e tij.

  Përgjigju
  • Arsen: 05/02/2023 07:48

   Konsekuente cfare do te thote shqie se verem fjal shqip nuk esht e jeni defermu shqipen

 • Sondazhi i ditës:

  PS publikon listën e 61 kandidatëve për 14 majin, është e duhura?×

Lajmi i fundit

PD në limitet e kohës, nesër afati fundit për regjistrimin e emrave për 14 majin! Mbledhja pa vendim! Bardhi kërkon vetëm Këshillat dhe kandidatë në disa bashki! Kryesia sot takim në 18:00

PD në limitet e kohës, nesër afati fundit për regjistrimin e emrave për 14 majin! Mbledhja pa vendim! Bardhi kërkon vetëm Këshillat dhe kandidatë në disa bashki! Kryesia sot takim në 18:00