Tre shqiptarët pjesë e ekipit, Zvicra publikon listën e Euro 24

Tre shqiptarët pjesë e ekipit, Zvicra publikon listën e Euro 24

Shaqiri dhe Xhaka

Kombëtarja e Zvicrës ka publikuar listën për dy ndeshjet e muajit qershor në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024. Helvetët do përballen fillimisht me Andorrën më 16 qershor dhe tre ditë më vonë para tifozëve të tyre do të mirëpresin Rumaninë.

Për këto dy ndeshje mjaft të rëndësishme për grupin “I”, trajneri Murat Jakin ka përzgjedhur 24 futbollistë, në mesin e të cilëve edhe 3 shqiptarë. Në listën e trajnerit zënë vend edhe dy kapitenët Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, si dhe sulmuesi i talentuar Andi Zeqiri që po shkëlqen me fanellën e Baselit.

Lista e Zvicrës

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë

U emërua ambasador në SHBA, Ervin Bushati i paraqet letrat kredenciale Joe Biden: Do forcoj bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë