Tre vite më parë tentoi që të trafikonte lëndë narkotike drejt Greqisë, ekstradohet nga Gjermania i riu nga Saranda

Foto ilustruese

Ekstradohet nga Gjermania një 30-vjeçar shqiptar i cli ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana. Burime zyrtare bëjnë me dije se 30-vjeçari është identifikuar si Drini Valca, banues në Sarandë.

30-vjeçarit në vitin 2019 i është dhënë masa 'arrest me burg' nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda në Tiranë, për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”, “Grup i strukturuar kriminal” dhe “Kryerja e veprave penale nga grup i strukturuar kriminal”.

Në vitin 2018, Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar rreth 30 kg lëndë narkotike e cila ishte përgatitur për t'u trafikuar në Greqi. Në këtë ngjarje rezulton i  përfshirë edhe Valca, i cili në bashkëpunim me persona të tjerë kanë siguruar lëndën narkotike dhe e kanë  përgatitur për ta trafikuar drejt Greqisë, por rezultoi pa sukses.

                                       

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pakti ‘Aukus’ i 3 fuqive më të mëdha globale nuk mirëpritet në botë dhe as në opinion publik