Tritol godinës në ndërtim në Vlorë te ‘Uji i ftohtë’, pronari jeton jashtë Shqipërisë prej vitesh (VIDEO)

VLORË- Një palalt në ndërtim ka shpërthyer gjatë natës, pasi persona të paidentifikuar kishin vendosur një sasi lëndë plasëse. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Uji i Ftohtë” në  Vlorë, ku ndërtesa ishte në pronësi të D. K., i cili prej vitesh jeton jashtë vendit. 

Në këtë objekt punimet ishin ndërprerë prej disa muajsh, e ndërsa sa sa mësohet paraprakisht lënda plasëse ishte vendosur në sasi të vogla.

Kjo ngjarje nuk ka një autor, teksa grupi hetimor veprimet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

1623327443_tritolvlore1.jpg

1623327608_Screenshot1.jpg

1623327459_tritolvlore3.jpg

Pallati ku u vendos tritoli

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë