Tritol banesës, Xhisiela: U kërcënova nga opozita (Mesazh personal Berishës)

KRUJË- Pas tritolit që iu vendos mbrëmjen e djeshme në banesën e saj, një reagim ka ardhur edhe nga vetë Xhisiela Maloku. Në një prononcim për kamerat, pa zbritur nga makina e saj tip "Peugeot", Xhisiela u shpreh se sulmi ka ardhur nga radhët e opozitës pasi ajo i nxorri blof në lojën e tyre politike. 

Sipas saj, tashmë ajo do ta pranojë urdhërin e mbrojtjes pasi ndjehet e kërcënuar nga opozita. 

Është mëse e qartë është bërë nga PD dhe opozita. Të vërtetën e di unë dhe vetëm unë. Unë dola thashë të vërtetën, ata dolën blof në lojën e tyre politike. Deri dje nuk isha e rrezikuar tani jam e rrezikuar nga opozita. Tani do ta pranoj mbrojtjen. Por s'do largohem nga Shqipëria.

Xhisiela Maloku

Më tej, Xhisiela është shprehur se asnjëherë nuk është ndjerë e kërcënuar nga Rexhepi apo dhe nga familja e tij, madje në momentin e shpërthimit të eksplozivit personi i parë që ajo ka telefonuar është kushëriri i ish-partnerit të saj.

Me Rexhepin kam marrëdhënie të mira. Sot kam kërkuar që të më qëndrojë pranë një nga familjarët e tij. Vetëm kështu ndjehem e sigurt. Ishte një shpërthim i fuqishëm. Pas tritolit telefonova menjëherë kushëririn e Rexhepit. Unë s'do largohem nga Shqipëria. Sërish bashkë me Rexhepin? Nuk i dihet. 

Xhisiela Maloku 

Rasti i vajzës nga Fushë Kruja, Xhisiela Maloku, ka trazuar politikën shqiptare dhe mediat kohët e fundit. Fillimisht nga një ish-oficer i policisë, Emiljano Nuhu, u denoncua se ajo ishte përdhunuar nga djali i deputetit Rrahman Rraja, Rexhep Rraja.  Vetë Xhisiela ka mohuar përdhunimin. Pak ditë më parë Rexhep Rraja u arrestua, ndërkohë që mbi të rëndon akuza e përndjekjes. Atij iu dha masa e sigurisë arrest me burg.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:10
Xhisiela Maloku mesazh personal Sali Berishës: Më lër rehat, mua dhe familjen time

Pak minuta pasi bëri përgjegjëse Partinë Demokratike për tritolin që iu hodh në oborrin e shtëpisë, Xhisiela Maloku ka edhe një mesazh personal për Sali Berishën. Mesazhin e saj vajza nga Nikla që mori vëmendjen e saj pas publikimit të historisë së dhunës nga djali i deputetit të PS, Rexhep Rraja e ka dërguar pranë Report TV.

Ajo i kërkon ish-kryeministrit ta lërë rehat atë dhe familjen e saj. Në gjithë këtë histori, Xhisiela thotë se askush nga PD nuk iu gjend pranë. Vajza shton ndër të tjera se për çdo gjë që i ndodh asaj e familjes së saj do mbajë përgjegjësi PD.

"Kam dhe diçka në lidhje me Sali Berishën, personalisht. I kërkoj që ai dhe partia e tij të më lërë rehat mua dhe familjen time sepse ato kaë hallin e tyre jo hallin tim. Unë dyshoj tek Partia Demokratike për motivet e tyre politike, gjë e cila është e qartë nga i mbarë opinioni publik deri ditën e sotme. Këto të Partisë Demokratike përse nuk erdhën askush t’më pyesin, qoftë dhe me një telefonatë si jam, në çfarë gjendje jam, çfarë po ndodh. Përgjigjen ju a jap unë sepse dhe ato si unë e dinë të vërtetën. Çfarë do më ndodhë mua dhe familjes time në vazhdim, Partia Demokratike do mbajë pëgjegjësi të plotë"

Xhisiela Maloku

 

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Edhe gazetarët në 'sitën' e SPAK, krimi ka futur duart edhe në media?

Komento

Komente

 • Une: 09/10/2018 07:52

  Aman kjo Xhisiela Ganksterja. Nje studente e papune por mer makine diku 7-8 mije euro me syze gucci e iphone X. Ku i gjeti keto te ardhura kjo me nje familje qe duket sa ne gjendje eshte. Tani del e na flet aty gjithe tangerllik. Vajza se ka problem te fitoj leket duke u djegur me cigare dhe perdhunuar, lereni te vijoje kete rrug se me keqardhje e them i shkonka shum per shtat. Te vjen neveri per fener qe eshte

  Përgjigju
 • Fredi Edepzëzi: 08/10/2018 20:57

  Po ai Fredi Teveqeli nga Lagja Kombinat nga bêhet Mavria i ZI ???!!! I bëj thirje Loshit ,që të Denoncoj në POLICI Humbjen e Fredi KokëLoqes !!! Fredi i ZI ka 2 Ditë , që Nuk është Paraqitur në Shtëpi ! Lajmin ma kanë dhënë Vajzat e Fredi PINOKUT !

  Përgjigju
 • Robshi: 08/10/2018 20:38

  Hahahaha...modeli i analistëve gazetareve moderatoreve e soj e sorollop që filluan me sentimentalizma...je suis xhisiela...kjo qenka i kokrra bllondit...si pa dashje mori keqardhjen që e meritonte dikush tjetër...polici...kjo qeka fiks per i tip qe e perdor per tavull për partner...

  Përgjigju
 • Tëqiu: 08/10/2018 20:13

  Kot nuk i futet aktrimit kjo tani...

  Përgjigju
 • Zani: 08/10/2018 19:53

  PD = Parti Terroristesh , parti e tritolit , parti e errësirës dhe vdekjes. . . parti e Çakenjëve që duan të VJEDHIN dhe të hanë QYL dhe në Kurriz të Fukarenjëve ! PD është KOPE HAJDUTËSH dhe FUNDËRRINASH që shumë shpejt do përfundojnë në Shoqatë HALABAKËSH !

  Përgjigju
 • Ceni nga Balldreni: 08/10/2018 19:23

  PDja e Krimit eshte Parti TERRORISTE! Jane te njejtet KRIMINELE te PDse , qe hidhnin ne Ere SHTYLLAT e TENSIONIT te LARTE , sa here qe PD TRADHTIA dilte ne OPOZITE ! PDja eshte nje Çete KRIMINELESH dhe nje KOPE HAJDUTESH te BABEZITUR , qe per PUSHTET mohojne edhe Nenen dhe Babane e tyre! KRIMINELET e PDse hiqen si TRIMA dhe GANGESTERE , por ne te Vertete jane 'LEPURA' , sepse Nuk kane By.he t'ju dalin kundershtareve balle per balle , por ju zene PRITA si MINJÈ HALESH , dhe ikin si URITHA me VRAPÈ pastaj ! VDEKJE HAJDUTEVE BANDITEVE dhe KRRIMINELEVE te POLITIKES 28 VJEÇARE

  Përgjigju
 • Anton: 08/10/2018 19:20

  Na e cate trapin me kete motren e elvana te gjatit

  Përgjigju
 • life: 08/10/2018 19:10

  nje gje nuk kuptoj.njeher i shfajesoj si perdhunues tani Jeton meta dhe mundohet ti mbroj.perse e bere denoncimin?kjo nuk esht nje pjes filmi esht serioze.nga intervista dukej mendjemadhe se u be e njohur.

  Përgjigju
 • Muco: 08/10/2018 17:48

  Nje gje nuk kuptoj une , nese kjo nuk ka qene e kercenuar dhe ka tallur pjeshken me policine prokurorine dhe me gjith dynjan, per pune xhelozirash apo se ndoshta eshte thjesht e mangut ! Ore pse nuk e plasin brenda kete ?? dhe te behet vip te "7 penxheret " ose te nderhyje shteti ta coje ne cmendin.. po mire moj " bukuoshe " Po ai polici qe ju shkateruar familja , kariera, JETA ... dhe breth rrugeve te evropes per b***n tende borxh ta pati?

  Përgjigju
  • Babalja: 08/10/2018 19:03

   O babale kujt don tja mbushesh menjen se atij polici qe e la punen dhe sajoi rrena per azil, ju paska shkaterruar jeta? Atij legenit i ka ra bingo qe i jan dhene azil. Se ne shqiperi si ta fuste vetingu ne site do ruante lopet e komshiut.

 • Niko: 08/10/2018 17:33

  Kot qe jeton moj e mjere . Ne c'duar qe ke rene ti do t'a bejne jeten sketerre , prandaj largou nje ore e me pare nga Shqiperia

  Përgjigju
 • Drejtesia: 08/10/2018 16:09

  Po a mund te votohet nje Opozite e tille per te ardhur ne pushtet,jo jo kurre jo,opozite bandite rrugecer te tille te rendomte ka plot ky vend

  Përgjigju
  • Hinglateri: 08/10/2018 19:22

   Berisha edhte nje derr i eger Vicidoli.Populli thote: Derri do plumb ballit.

 • Populli: 08/10/2018 15:54

  E ka vene PD-LSI,jane njesha per tritol e per rremuje,qe te harrohet pak Babalja qe i nxori zbuluar komplet nuk dine cbejne,njerez te deshperuar,veprime te deshperuara.

  Përgjigju
 • Donela: 08/10/2018 15:50

  Diskretitoje ate plak te lig,ate kriminel qe nuk e ka hallin fare tek ti por vetem hallin e tij,kerkon vetem rremuje Sali Krimineli nuk ngopet me ligesine qe ka

  Përgjigju
 • lacjani: 08/10/2018 15:44

  anes vjoses anes bunes ta rujt zoti pallen e hundes

  Përgjigju
 • Fredi ZorrèThari: 08/10/2018 15:16

  Opozitè TERRORISTE qè do tè vij nè Pushtet , nèpèrmjet Frikès dhe PaSigurisè ! Opozitè KRRIMINALE dhe e mbushur me BANDITÈ dhe MINJÈ HALESH qè ju zènè PRITA njerèzve dhe ju hedhin TRITOL nèpèr Shtèpijat e tyre ! Kèta HORRA dhe KRRIMINELÈ Nuk janè TRIMA dhe GANGÈSTERÈ , por janè Njerèz tè PABESÈ dhe tè PaFe , qè dalin SKUTAVE nèpèr ERRÈSIRÈ , pèr tè ndjellè PANIK dhe FRIKÈ tek Qytetarèt e Ndershèm SHQIPTARÈ. MALLKUAR MALLKUAR MALLKUAR qofshin kèta POLITIKANÈ FUNDÈRRINA dhe PAGOFSHIN me KOKÈN e tyre dhe me KOKÈN e Fèmijève tè tyre ISHALLA O ZOT i MADH .

  Përgjigju
 • DORA: 08/10/2018 14:45

  AVOKATI I xhesieles eshte RAMA.

  Përgjigju
  • Babalja: 08/10/2018 17:21

   Kurse baba yt o fred esht salehu!

 • Loshi Orgji me Vajzat e Fredi Kombinatsit: 08/10/2018 14:35

  PD èshtè Partia e TRITOLIT , Partia e HAJDUTIZMIT , Partia e KRRIMINELÈVE qè ju zènè PRITA kundèrshtarève Politikè , Partia e BANDITÈVE , HORRAVE ZAGARÈVE dhe VANDALÈVE ! PD èshtè mbushur me ORDINERÈ KRRIMINELA qè pèr PUSHTET mohojnè Fèmijèt dhe Familjet e tyre !

  Përgjigju
  • Konjak: 08/10/2018 21:50

   Me par kam dhene mendimin perfundimisht per Xhisielen. Edhe nje here ,ajo do te sillet sipas moralit qe ka -nese ka. Keq me vjen,por,ajo jo vetem ka rrjedh-Por perfundimisht,ka pjerdh kete ngjarie.×

Lajmi i fundit

John

COVID-19/ Asnjë humbje jete, regjistrohen 31 raste të reja infeksioni