Tropojë/ Humb rrugën në malin e Jezercës, gjendet pas 5 orësh kërkime francezja 34-vjeçare

Tropojë/ Humb rrugën në malin e Jezercës, gjendet pas 5 orësh kërkime francezja 34-vjeçare

TROPOJË - Një 34-vjeçare franceze është shpëtuar nga policia e Tropojës he Ekipi i Kërkim Shpëtimit Malor, pasi teksa eksploronte Majën e Jezercës, ka humbur rrugën gjatë natës.

Shpëtimi i turistes franceze u bë i mundur pas 5 orësh kërkime nga autoritetet. Fatmirësisht 34-vjeçarja është gjetur në gjendje të mirë shëndetësore.

“Sapo janë njoftuar, rreth orës 23:00, se një turiste franceze 34 vjeçe, kërkonte ndihmë sepse kishte humbur rrugën gjatë eksplorimit të Majës së Jezercës, Komisariati i Policisë Tropojë, së bashku me Ekipin e Kërkim-Shpëtimit Malor, Valbonë, kanë organizuar punën për ta lokalizuar këtë shtetase dhe për t’i shkuar asaj, në ndihmë.

Pas 5 orësh kërkime, gjatë natës dhe në një terren shumë të vështirë malor, është mundësuar gjetja e 34-vjeçares, e cila është në gjendje të mirë shëndetësore”,-njofton policia.

K.M/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 26/06/2024 01:15

    C'jane keto mendjelehta qe kuturisin neper male vetem e aq me keq naten,sikur jane ne mes te bulevardeve ne Paris e jo ne safari ku mund te sulmohen nga ndonje ari,apo t'i shqyejne ndonje tufe me ujqer,per te mos folur per greminat,honet e gropat?!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022