Të tjera lëkundje të forta sizmike në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Të tjera lëkundje sizmike vijojnë të ndihen në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit. Pas mesnate  (3 dhjetor) janë ndjerë lëkundje 4.4 ballë. 

Lëkundjet kanë zgjatur shumë pak sekonda, janë ndjerë edhe në Durrës e Tiranë.

Të dhënat për epiqendrën e tërmetit.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?

Komento

Komente

 • Ema: 03/12/2019 10:49

  Cdo njeri mund ta shohi menjeher ku ka ren termeti dhe sa ball esht mjafton te shkarkosh aplikazionin ska nevoj per sizmologet qe te bejn panik neper rrjetet sociale

  Përgjigju
 • Trala zura nje gale: 03/12/2019 09:18

  Qente kuajt pulat dhe sidomos minjte jane sizmologet me te mire. Neqoftese qente lehin papushim kuajt hingellijne dhe godasin token pulat mblidhen koke me koke dhe kakarisin dhe minjte dalin jashte nga strofujt eshte mese e sigurte qe kemi termet.

  Përgjigju
 • Tir: 03/12/2019 01:23

  Ku jane sizmologet tane? Pse nuk nxjerrin te dhenat online, apo presin te dhenat nga shtetet fqinj. Rrjeti pertoke! Edhe programin per perpunimin e termetit e kane si syte e tyre. Gjithe bota u thote se epiqendra eshte 10km , ketyre taneve u del 45km per kryesorin,35km ky i fundit. Tani po fillojne te zvogelojne msgnituden. Ok boll na folet neper ekrane se durratin e Berishes keni te gjithe.

  Përgjigju
  • Tomi: 03/12/2019 20:42

   Rreziku i shqiptareve me kete shtet leshi more tir.Mire e ka tralala zura nje gale po doli Brace miu dhe po lehen qente"politikanet" po hungeriu Kali "Sala"po te kakarisi pula "Luli"ruhuni nga termeti.×

Lajmi i fundit

John

'I dhanë 140 plumba', Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh