U bë baba për herë të tretë në çadër, qytetari i ankohet PD-së: Më dëmshpërblyen po nuk mjafton (VIDEO)

Përfaqësuesi i Partisë demokratike Belind Këlliçi ishte në banesën e Eduart Hysës në Kurbin, shtëpia e të cilit gjatë tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar pësoi dëme të shumta. Ndonëse ende e pariparuar, Eduarti ka vendosur të jetojë në banesë. Ai pranon se është dëmshpërblyer për banesën, por sipas banorit të Shpërdhetit në Kurbin, shuma është e pamjaftueshme për të riparuar banesën.

Këlliçi bashkëbisedim me qytetarin:

Këlliçi: Po ndonjë ndihmë, ndonjë mbështetje, ndonjë financim nga shteti, ke marrë?

Qytetari: Asnjë lloj gjëje!

Këlliçi: Bonus qeraje, mbështetje financiare?

Qytetari: As bonus qiraje, asnjë gjë!

Këlliçi: Me aq lekë (fjala është për paratë që përfiton për riparim nga vlerësimi DS2) çfarë mund të bësh ti në shtëpi?

Qytetari: Asnjë gjë!

Belindi: Sa fëmijë ke?

Qytetari: 3 fëmijë! Më të madhin 9 vjeç, më të voglin 6 muajsh.

Këlliçi: 6 muajsh?!

Qytetari: 6 muajsh!

Belindi: Fëmija ka lindur ne çadër?

Qytetari: Në çadër, ne çadër!

Këlliçi: Edhe vetëm para 4 ditësh keni dalë nga çadra?

Qytetari: Po!

Belindi: Të ardhura financiare, çfarë keni?

Qytetari: Unë jam invalid. Marr një  kemp nga 100 mijë lekë (të vjetra).

Belindi: Vetë i gjashtë?

Qytetari; Vetë i gjashtë!

Belindi: Asnjë mbështetje nga shteti tjetër?

Qytetari: Jo! Të vijnë ta vlerësojnë, ta rishikojnë! Mos të na lënë këtu që te na zënë këto gërmadha brenda!

Partia Demokratike ka akuzuar edhe më herët qeverinë, e cila sipas saj nuk ka vlerësuar si duhet dëmet që qytetarët pësuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas selisë blu, qeveria i ka braktisur ata të cilët mbetën pa shtëpi dhe prej gati një viti jetojnë  në çadra.

/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento

Komente

 • MERHUMI: 07/09/2020 11:29

  O merhum fshatar në radh të par duhet të punosh pa pushim o merhum pastaj ku ankohesh ti te ujku o i mbaruar. Po a e di ti se ça partie është pd partia e sy peshkaqenit e jamarbërbajga mllmuti që jan bër miljarder me lekët e kti populli e ti i ankohesh hajdutve pty rac debilash.

  Përgjigju
 • Iris: 07/09/2020 02:15

  Nuk mendoj qe shtepia ka dem te madh ,do vetem suvatim,boje,perforcim te kolonave anesore me beton dhe patjeter nje cati te re e tavan te izoluar qe te mos fuse lageshtiren,por shqipot e kane zakon te ankohen, edhe ti mbash ne kurriz thone- u lodha.E sa per kempin,paske gjetur mik te forte,se mua me dukesh I shendetshem ne trup, e me faqet roze.

  Përgjigju
 • Demokrati: 06/09/2020 13:30

  Kerriçi apo Kelliçi,se ky perfaqesuesi i PD nuk ka as turp as cipe ,ore Kelliç a ke ne sy ne balle apo jo se truri te ka ikur me kohe po kryetari i juaj si Lul ( hollandisht perkthehet kar ) pse nuk i jep perkohesisht nje nga ato shtepite qe ka blere para pak ditesh. Ju te PD U TELENDISET NGA TE GJITHA ,KETE RRADHE AS 10% TE VOTAVE NUK DO TE MERRNI .NE Ç'DO SHKRIM NJE MASHTRIM .

  Përgjigju
 • Eri: 06/09/2020 12:21

  Zoti Eduard shko andoju te Edi Rama qe eshte kryeministri I vendit jo te krriçat e PDse .

  Përgjigju
 • Beni: 06/09/2020 11:52

  90% e fukarenjve jane invalid, por vetem nga krahet se nga anet e tjera nga ..., poshte 3 kalamajve nuk bien

  Përgjigju
  • Liria: 06/09/2020 17:13

   Thu ti ket fut i tengel edhe Belindit se edhe ktij i han bytha shum

 • Tahir Tarfyci: 06/09/2020 11:51

  Hallall shoku ke gjet ku te qahesh. Po ky derdimeni te dha ndonje premtim te majm se keto japin mjaft????????????? Ty or shok te mbajt e jotja se sa per keta as ne vitin 2040 ske me bere gje. Po sot mbas 10 muajsh si nuk doli nje pis politikani e te thot kaq e aq shtepi i bej un. Po vetem dalin e tallin menderen me fukarenjt. Shpresa ne zot shoku se edhe un qe po shkruaj sì ti jam. O i ben CUBI i gjat ose sdo bej gje kush. Sa per legenat e shqupit dhe leshi i ijes vetem genjeshtra kan dhe vetem te nxijn din.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Me 2 mina me telekomandë në çantë, gati për t'i shitur, bie në prangat e policisë 38-vjeçari durrsak në Lezhë! Arrestimi pas 3 javë hetimesh