U bllokua në rrjedhën e shtratit të lumit ‘Kir’, FNSH operacion për shpëtimin e qytetarit në Shkodër (VIDEO)

Një banor ka mbetur i bllokuar në rrjedhën e shtratit të lumit ‘Kir’ në qytetin e Shkodrës. Duke iu përgjigjur thirrjeve të tij për ndihmë, forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë ndërhyrë duke bërë të mundur nxjerrjen e tij nga shtrati i lumit.

Shkak i bllokimit të qytetarit, ka qenë rritja e nivelit të ujit në lumin Kir si pasojë e reshjeve të shiut. Në operacion u përfshinë edhe punonjës të forcave zjarrfikëse të Shkodrës.

Siç shihet edhe në pamjet e siguruara nga Report TV, operacioni për shpëtimin e qytetarit rezultoi i suksesshëm dhe ky i fundit nuk ka pësuar dëmtime të tjera.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Zyrtari shtetëror shqiptar plagos me thikë pas shpine 30 vjeçarin në Vjenë

Zyrtari shtetëror shqiptar plagos me thikë pas shpine 30 vjeçarin në Vjenë