U gjend në paradën e LGBTi-së, i moshuari tregon arsyen

I koshuari në paradën e LGBTi-së

Në Paradën e LGBTi-së që u mbajt sot në Prishtinë është gjendur edhe një i moshuar. Ai shihet me një plis në kokë dhe sorollatet paksa i hutuar duke mos kuptuar se çfarë po ndodhte.

Mirëpo ai ka treguar arsyen, se pse ndodhej në atë turmë. “Unë kam dal me shku te mjeku, por nuk di çka u bë,- ka thënë i moshuari kur është pyetur se për çfarë ka dalë, transmeton Magazina.al

Pavarësisht se nuk e lidhte asgjë me paradën, i moshuari i ka prirë të rinjtë dhe ka vazhduar bashkë me përkrahësit e komunitetit LGBT, nga sheshi “Skenderbu” deri tek “Zahir Pajaziti”, pa e ditur se çfarë po bënte.

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Prifti i shfrenuar italian i arrestuar për drogë rezulton HIV-pozitiv