U hodh nga kati i dytë i 'Shefqet Ndroqit', reagon spitali: Po kryhet hetimi! Kemi siguruar shërbimin e psikologut dhe kemi shtuar masat

Spitali

1606051236_SpitaliUniversitarShefqetNdroqisenatorium1024x768.jpg

Pas lajmit tronditës ku një pacient u hodh nga kati i dytë i spitalit "Shefqet Ndroqi" orët e para të mëngjesit të sotëm, ka reaguar institucioni shëndetësor.

Përmes një njoftimi në zyrtar ata shprehin ngushëllime familjes teksa thonë se ky rast po hetohet nga organet kompetente.

Ndër të tjera ajo njofton se spitali ka siguruar shërbimin e psikologut në spital si dhe ka rritur masat e sigurisë.

Gjithashtu institucioni shëndetësor, bën me dije se 60-vjeçari me iniciale L.S. është shtruar më 28 nëntor ku iu kryen ekzaminimet imazherike dhe u trajtua me terapinë e plotë të mjekimit në pavionin e urgjencës.


Lajmi kryesor:

Hidhet nga kati i dytë i 'Shefqet Ndroqit', ndërron jetë një 60-vjeçar! Rasti i 5-të brenda pak muajsh! Spitali: Rasti po hetohet, kemi siguruar shërbimin e psikologut


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?×

Lajmi i fundit

John

HEC-i në Maqedoninë e Veriut po than Ohrin! Eksperti: Liqeni është tërhequr 1 m nga bregu, duhet ndërhyrë urgjentisht